Laptop kilitlendi

HPQ-User
11-10-2008, 18:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dostca sormuş:
Arkadaşlar laptopu açtım başında değildim hazırda beklemeye geçmiş tekrar açmaya çalıştım klavyenin yanında bulunan likit göstergede kilit simgesi çıktı açma kapama düğmesine basılı tuttuğum halde pc yi kapatmadığı gibi açmıyorda kilit işaretini yanında güç göstergesi var full dolu olduğunu gösteriyor.Şimdilik bu şekilde kaldı.
Nasıl yeniden başlatabilirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
siemens life book laptop eski model tam özelliklerini bilmiyorum Flopy Cd-Rom Kart okuyucusu sürücüleri mevcut

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Yavuz Taşcı
11-10-2008, 18:41   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

bilgisayarınızın arka tarafında bıulunan şarj bataryasını çıkarıp yeniden takarsanız sorununuza çözüm bulabilirsiniz

dostca
12-10-2008, 10:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
175 mesaj
mcseyavuz
bilgisayarınızın arka tarafında bıulunan şarj bataryasını çıkarıp yeniden takarsanız sorununuza çözüm
İlgine teşekkür ederim bataryayı çıkarmama gerek kalmadı çünkü 2 gün içinde batarya bitmiş tekrar başladı.
Bu laptopla internet bağlantısını kurmak istiyorum ama bir türlü olmuyor Ethernet kartını tanımış görünüyor Ethernet kaplosunu takınca hiç bir tepki varmiyor aynı kabloyu başka pc ye takınca sorun olmuyor.Bu durumun başka ayar ve yöntemleri varmı.
Ayrıca
Bu laptopun özelliklerini şimdi öğrendim Xp yüklesem kaldırırmı sürüleri bulabilirmiyim.Laptopla verilen hiç bir CD yok şu an Win2000NT yüklü
Özellikleri şunlar:
ETHERNET KARTI:İntel 82557x-based Ethernet PCI Adapter(10/100)
HDD: Toshiba MK2016GAP(20GB)
CD-ROM: TEAC CD-224E
ETKRAN KARTI: ATI RAGE P/M Mobility AGP 2XS
SES:Cystal SoundFusion(tm)CS4281 VDM Audio
RAM: 128 MB
Bu donanım WinXp yi kaldırırmı yada bu donanımda ugrade yapılabilecek sürücü varmı.
Şimdiden teşekkürler.

deadly_saw000
12-10-2008, 16:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

Microsoft Windows XP Professional Edition Sistem Gereksinimleri
Microsoft Windows XP Professional Edition'ı kullanabilmeniz için aşağıdaki temel bileşenler, öğeler ve hizmetler gereklidir.

•Bilgisayar/işlemci

233 MHz veya daha hızlı işlemcisi olan bir PC gerekir; 300 MHz Intel Pentium/Celeron ailesi, AMD K6 / Athlon / Duron ailesi veya bunlarla uyumlu bir işlemci önerilir

•Bellek

128 MB veya daha fazla RAM önerilir (en az 64 MB desteklenir; bu, performansı veya bazı özellikleri sınırlayabilir)

•Sabit Disk

1,5 GB kullanılabilir sabit disk alanı gerekir (yapılandırmaya bağlı olarak sabit disk kullanımı farklılık gösterecektir; özel yüklemede daha fazla veya daha az disk alanı kullanılabilir)

•Sürücü

CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsü
•Diğer Aygıtlar

Klavye ve Microsoft Fare veya uyumlu bir işaretleme aygıtı

•Ekran

800 x 600 veya daha yüksek çözünürlüğü destekleyen Super VGA monitör ve video bağdaştırıcısı

Gereken Ek Öğeler ve Hizmetler •        DVD Video Kayıttan Yürütme için

DVD-ROM sürücüsü ve DVD kod çözücü kartı veya DVD kod çözücü yazılımı ve 8 MB video RAM

•Windows Movie Maker için

Video yakalama özelliği uygun dijital veya analog video yakalama aygıtı ve 400 MHz ya da daha hızlı bir işlemci gerektirir

Bazı Özellikleri Kullanmak İçin Ek Gereksinimler•        Mikrofon ve Ses Kartı

Sesli ve video konferans için hoparlör veya kulaklıklarla birlikte mikrofon ve ses kartı gerekir

•Anlık İleti Hizmeti

Anlık ileti hizmeti, sesli ve video konferans ve uygulama paylaşımı için, her iki tarafın da .NET Passport hesabı ve Internet erişiminin veya Exchange 2000 Server anlık ileti hesabı ve ağ erişiminin olması gerekir

•Internet İşlevselliği

Internet işlevselliğinin bir bölümü için Internet hesabı, .NET Passport hesabı ve hizmet sağlayıcıya ayrıca ücret ödenmesi gerekebilir

•Ağ Bağdaştırıcısı

Bağlanmak istediğiniz ağın türüne uygun bir ağ bağdaştırıcısı ve 14,4 Kbps veya daha yüksek hızda bir modemle uygun ağ altyapısına erişim; ağ üzerinden yükleme yapıyorsanız ek sabit disk alanı gerekebilir.

Bence sen XP'yi yükleme!Göz kırpma Geek

dostca
12-10-2008, 17:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Teşekkür ederim zaten çok eski bir laptop yüklense bile driverleri çok zor bulunur