laptop mavi ekran sorunu

HPQ-User
16-04-2008, 17:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

atak sormuş:
iyi çalışmalar.bilgisayarımı 1 ay kadar oldu alalı.ilk geldiğinde bilgisayarda kırt diye bir ses çıkıyordu.daha sonra dellin müşteri hizmetlerini arayıp bu sorunumu ilettim onlarda diagnostic testi yaptırarak sorunun hard discden kaynaklandığını ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler.aradan yaklaşık 10 gün geçtikten sonra hard disci değiştirip yenisini taktılar ancak ses aynen devam ediyordu bi hiç olmayan bi sorun daha ortaya çıktı bilgisayarı açıp kapatırken ektran yaklaşık olarak 2 sn kadar mavileşip bilgisayar kendini resetliyor ve açılmamaya başlamıştı tekrar delin müşteri hizmetini aradığımda anakart ve hard discin değiştirilmesi gerektiğini söylediler zaten laptop bir bilgisayarda hard disc ve anakart değiştikten sonra geriye ram ve fan kalıyo değişmemiş olan bunlar değiştikten sonra bilgisayarımın performansı düzelirmi yoksa değişim mi talep etmeliyim ilginiz için teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
dell inspiron.1.73 ghz core duo ddr2 160 gb harddisc 2 gb.ram ekran kartı 256 mb paylaşımlı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

sah1n
16-04-2008, 17:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Sorununu bir şekilde çözeceklerdir senin sorununsuz kullanacaksın ama yok kardeşim benim içim rahat etmiyor diyorsan değişim talebinde bulun zaten onlar test edip öyle yollarlar sana.

Borga-x
16-04-2008, 18:05   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence teknıks ervıse goturmekten cekinme ama şahinin dedigi gibi içine sinmiyorsa test edip sana vermelerini veya urunu değişmelerini talep etmelisin