Laptop Önerisi(Özel)...

yazılımuzmanı
19-04-2014, 23:10   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar ben bilgisayar mühendisliği kazandım. Sizden bana göre laptop önerilerinizi alacağım. Tam olarak donanım bilgim yok(Genellikle yazılımla uğraşırım). Öncelikle ekran kartı, ram ve işlemci hızı iyi olmalı. 16gb ram 4 gb ekran kartı iyi olur diye düşünüyorum ancak bunlarında ayrıntıları varmış. 3d studio max, after affect, visual studio gibi programları ve 3d grafikleri vs. kasmadan, birkaç yüksek çözünürlüklü programı birarada kullanabileceğim özelliklerde olmalı. Fiyat olarak 2000-3500 tl arası düşünüyorum[Az mı söyledim? :)] ama önerilerinize göre diğer fiyatlarıda düşünebilirim. Ayrıca bilgisayarı uzun süre kullanacağım sık sık bilgisayar alan bir insan değilim. Şuan kullandığım bilgisayar 10 senelik ancak istediğim programları kullanmakta yetersiz kalmasından dolayı yeni almayı düşündüm :). Bana sadece laptop önerisinde bulunmayabilirsiniz mesela ekran kartında nelere dikkat edeceğim ince ayrıntıları hakkında fikrinizide belirtebilirsiniz...

murat5038
20-04-2014, 14:30   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://www.monsternotebook.com.t ... kat=6453&lang=tr-TR

BUNU ALABİLİRSİN.

Uzun dayansın dersen de bunu alman lazım.

Masaüstü olsa o para ile baya üstün birşey olurdu. Ancak leptop istemeniz fiyatı da baya artırıyor.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mehmet_93
20-04-2014, 16:23   |  #3  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Ekran kartında gb değil bit önemli kardeş. Zaten ekran kartı fiyatlarına bakarsanda anlarsın 1 gb ile 4 gb arasında 50-100 tl oynuyo  126 bit 364 bit arasında 500-1000 tl oynuyo :) bit ne kadar yüksek o kadar iyi yoksa ekran kartı 6 gb olsa yine faydasını görmezsin. Ama kullanacagın uygulamalara göre işlemciyi de hesaba kat işlemcininde önceliği yüksek olacaktır. "murat5038" dediği gibi masaüstünde imkanlar daha geniş ama dizüstü için biraz daha kısıtlı. Bu arada ısınma probleminede dikkat et laptopda ısınma olunca özelliklerinin hiçibirini verimli olarak kullanamıyorsun altlıklarda fayda etmeye biliyor. alırken sağlam almakta fayda var.

mehmet_93 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]