Laptop oyunlarda kapanıyor

Burak Akgöz
10-04-2019, 21:31   |  #1  
Burak Akgöz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Asus laptop oyuna girince pat diye kapanıyor oyuna girdikten 2dk sonra kapanıyor normaldeyken 40 derece oyuna gırınce 80 90 arası oluyor derece.bilgisayarcı da termal macun yenilendi sogutucu pad koyuldu fanlar ici falan temizlendi hala kapanıyor.Normalde bilgisayar cok hızlı bır sıkıntı yok ama oyuna gırınce sıkıntı oluyor bilgisayarda pek bişeyde yok virüs falan tarama yaptım oda yok.yardımcı olabilecek varsa sevinirim

klyglsn
10-04-2019, 23:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

bilgisayarınızı yastık gibi bir yerde kullanmayacağız yani soğuk hava girişi olmalı dışarı atılan havayıda elimizle tazikli olup olmadığını kontrol edelim yani fanın devri zamanla düşmüş olabilir temizlemektense devri yüksek kaliteli fan alalım ısı jeli çok önemli piyasada acaip sahte ürünler var ısıyı aktarmıyor resmen yalıtım yapıyor ve yine yüklediğiniz sürücü son sürümse kendi fabrika çıkışı yazılımı kullanın  çünkü son sürücüler son jenerasyon ürünlere göre sıkıştırılmış veriyi paket halinde aktarıma daha uygun eski yongaları zorlıya biliyor yine olmazsa biosa girip yada bir yazılımla ekrankartı veya işlemci faz değerlerini bir iki tık aşağı çekmenin bir yolunu bulmaslısınız

Burak Akgöz
11-04-2019, 00:35   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

oyuna girer girmez fan 2 kat hızlanıyor baya sert bi sekildede üflüyor.ekran kartı falan herşey de güncel bilgisayarda sadece bios güncellemedim hiç

zombi
11-04-2019, 00:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ekran kartı hatası olabilir. furmark indirip onunla strese sokun. yapıyorsa gene ekran kartındandır

Burak Akgöz
11-04-2019, 03:04   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

77 dereceye kadar çıktı derece ama kapanmadı dediginiz programda