Laptop Şarjda Oyun Oynamak

GalderoN
03-10-2016, 17:25   |  #1  
GalderoN avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar lenovo ideapad 700 marka bi laptopum var. Özellikleri iyidir oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum. Benim sorum şu. Laptoplarda şarja takılı değilken oyunların performansında düşüş olur bunu hepiniz bilirsiniz. Bu sebepten dolayı fps düşüşü yaşamamak için ben de oyun oynarken laptopu şarjda kullanıyorum. Tabi şarjda oyna oyna bi süre sonra laptopun şarjı %100 dolu oluyor. Şimdi şarjdan çıkartsam oyun kasacak. E çıkartmasam şarjı tam dolu zaten. Ne yapmam gerek yani tam olarak? Şarjı 100 olduktan sonra ben şarjda kullanmaya devam etsem bi sıkıntı yaşar mıyım? Şahsen biraz tedirgin oluyorum 100 olduktan sonra şarjda kullanıma devam ederken. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler. (gerekliyse pc özelliklerini yazabilirim)

confickerbelasi
03-10-2016, 23:35   |  #2  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

sorun olmaz sakın bataryayı çıkartma bozulursa garanti uçar anakart bataryadan pahalı bataryasız kullanma tabi çıkıyorsa dolunca batarya şarjı duruyor şarjla devam eder.

GalderoN
04-10-2016, 00:29   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Yani %100 olduktan sonra şarjda oynamaya devam edersem sıkıntı olmaz demek istiyosun anladığım kadarıyla. Yanlış mı anlamışım? Bi de bu batarya çıkartma olayını anlamadım ama benimkisi çıkmıyor sanırım. Öyle bir şey de denemeye kalkmam zaten.

Son Düzenleme: GalderoN ~ 04 Ekim 2016 00:31
confickerbelasi
04-10-2016, 01:01   |  #4  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

artık batarya dolunca şarjı kesiyorlar senin dediğin ni-mh bataryalılarda oluyordu li-ionlarda şarjı kesmezse patlaması ihtimali var yani oyun boyunca şarjın takılı olmasında sakınca yok.