Laptop u masaüstü pc yapma

akosamaj
18-12-2019, 16:22   |  #1  
akosamaj avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaşlar forumda yeniyim sizlere bi sorum olacak.

Benim casper Nirvana csd laptopum var 

özellikleri i5 4210m gt840m ekran karti 8gb ram pc paramparça oldu ama anakart ve bileşenleri saglam aklimda bu anakart ile masaüstü pc yapmak pc var genel olarak guclu cogu oyunu oyanyabiliyorum yoksa ugrasmazdim sorunum şu islemci ve ekran kartina ayrı ayri iki adet sogutucu fan takma istiyorum islemci icin eski lga 775 stock fanlarini calistirmayi basardim ama ekran kartina nasil bi baglanti kurmam gerek 2. fan icin gucu nerden alabilirim islemciye taktigim fandan kablo iglle baglanti kursam çalışır mı yardim ederseniz sevinirim

zombi
18-12-2019, 16:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

dostum zaten soğutucu bloğu vardır işlemcide. soğutucuyu ona bağlarsan 2 sini de halleder.

akosamaj
18-12-2019, 18:35   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

laptopun sogutucusu kucuk ve yetersiz o yuzden masaüstü soğutucusu kullanmak istiyorum kullanmak isteğim blok ikisine birden yetmiyor bende ayri ayri dusundum eger iki tane takmayacaksam buyuk bi sogutucu paneliyle ikisini sogutabilir miyim

zombi
18-12-2019, 22:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

o ürünler toplamda 100 watt bile çekmiyor. bahsettiğinz soğutuclar 130 watt işlemcilerin ısısını emmek için tasarlanmış. yeterli gelicektir. bu arada fikriniz bayağı başarılı geldi bana.

not: eğer paranız varsa sıvı soğutma kitleri daha çok işiniziee yarayacaktır. çünkü fizik kuralları gereği ısı aşağı değil yukarı ilerler. stok soğutmanın ağır blokunun tamamı ısıyı ememeyebilir. sıvı soğutma kurarsanız çok daha güzel bi soğutma elde edebilrsiniz.

Son Düzenleme: zombi ~ 18 Aralık 2019 22:13
excel_mustafa
18-12-2019, 23:16   |  #5  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

işlemciyle ekran kartının fanını ortak bağlarsan voltaj düşer fan iyi çalışmaz. laptopun kendi orijinal fanını ve ızgarayı olduğu gibi bırak. bakır çubuğun üzerine lga fanı termal macunla ekran kartı çipinin üstüne denk getirerek monte et. anakart ve diğer bileşenleri mutlaka bir kap içine sabitle.