Laptop'uma Keylogger Bulaşmış Olabilr Lütfen Yardm

ar0ar0
10-01-2013, 19:56   |  #1  
ar0ar0 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

benim masa üstü bilgisayarıma daha önceden keylogger bulaşmışdı csrss.exe dosyası yolu ile bende baya bi araştırma sonucunda bir temizleme yolu bulmuşdum bir kaynakda ve oradada bir keylogger kontrol programı vardı onunlada tarama yapdım sonuç keylog bulaştığıydı bende format atmak zorunda kaldım.
Asıl sorun şimdi (07.01:2013) yeni eldığım windows 7 home basic 64 bit li toshiba L750D-1H0 Laptopumda(Daha yeni aldım hiç bir işlem yapılmadı aldığım yerde sistem kurtarma ile sıfırlandırıldı.) csrss,atieclxx,winlogon.exe işlemlerinde eski bilgisayarıma keylog bulaşdığı zamanki gibi SYSTEM yazmıyor ve hiç bir işleme(sonlandırma vs.) izin vermiyor Erişim Engellendi Diyor.
Bu win 7 home basic in bir özelliği olan yani system adı altında çalışan işlemlerin kullanıcı adlarını(SYSTEM yada PcAdi) göstermeme özelliğimi yoksa eski masaüstü pc me olan keylog bulaşma durumumudur Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum.

Aldığım Laptop'un Özellikleri:

Toshiba L750D-1H0 Laptop
Windows 7 Home Basic (64 bit)
Ram: 6 GB
İŞLEMCİ : AMD A6-3420M APU
İŞLEMCİ HIZI : 1,5 GHz / 2,4 GHz
SABİT DİSK : 640 GB SATA HDD
GRAFİK TİPİ:AMD Radeon HD 6470

Sistem Bilgilerim
  • Toshiba L750D-1H0 Laptop
  • Windows 7 Home Basic 64-bit
  • AMD AMD A6-3420M APU
  • Bilmiyorum
  • AMD (ATI) AMD Radeon HD 6470
  • B
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 6144 MB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
Son Düzenleme: ar0ar0 ~ 10 Ocak 2013 20:03
murat5038
10-01-2013, 20:07   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Boşa telaş yapmayın birşey olduğu yok vista ve üzeri sistemlrde çalışan servisi uygulamalarını sistem kapanmaması için erişimi ksıtlamışdır yani doğal birşey system yazmıyorsa karşısında local veya başka bir grubun altından çalışıyordur.Kuşkulanıyorsan antivirüs yükle veya hangi programla buldu isen önceki keylogeri onunla bakarsın.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ar0ar0
11-01-2013, 19:35   |  #3  
ar0ar0 avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: murat5038  
Boşa telaş yapmayın birşey olduğu yok vista ve üzeri sistemlrde çalışan servisi uygulamalarını sistem kapanmaması için erişimi ksıtlamışdır yani doğal birşey system yazmıyorsa karşısında local veya başka bir grubun altından çalışıyordur.Kuşkulanıyorsan antivirüs yükle veya hangi programla buldu isen önceki keylogeri onunla bakarsın.
Local veya başka bir grubun adı altında çalışmıyor isimsiz kullanıcı adı boş csrss.exe nin esed yüklemeye çalışdım fakat masaüstü pc'm 32 bit olduğu için laptopum kabul etmedi bende mse yüklüyeceğim 

keylogger taradığım programda reklam vermek istemem ama isimi vermem gerek BilgiNeferi isimli bir bilişim forumunda bulunan Yeni Nesil Keylogger Tespit Etme Sistemi 2.5.4 dür Gezginlerde Temiz bir şekilde vardır ordan indirdim.

Yardımlarınız için teşekkürler programa bir bakıp yeniden bilgi verirseniz sevinirim.

getheber
11-01-2013, 19:36   |  #4  
getheber avatarı
Yeni Üye
24 mesaj

Kards eğer düşncen aşırıysa bence format yada bilgili kişiye başvur ..

DiamondMines
11-01-2013, 20:58   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Temizliyemezsen format garanti. Ben olsam kesin format.

murat5038
12-01-2013, 01:28   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: ar0ar0  
Local veya başka bir grubun adı altında çalışmıyor isimsiz kullanıcı adı boş csrss.exe nin esed yüklemeye çalışdım fakat masaüstü pc'm 32 bit olduğu için laptopum kabul etmedi bende mse yüklüyeceğim 

keylogger taradığım programda reklam vermek istemem ama isimi vermem gerek BilgiNeferi isimli bir bilişim forumunda bulunan Yeni Nesil Keylogger Tespit Etme Sistemi 2.5.4 dür Gezginlerde Temiz bir şekilde vardır ordan indirdim.

Yardımlarınız için teşekkürler programa bir bakıp yeniden bilgi verirseniz sevinirim.

Ö.M'ında Cevap verilmişdir sonuç veya takıldığın yerleri söyle.

ar0ar0
12-01-2013, 11:43   |  #7  
ar0ar0 avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

zaten laptopda tek tuşla sistem kurtarma yani sistemi 0 lama var 2 kez denedim üzerine birde aldığım teknosayada götürdüm bir kezde orda uzman kişi sistem kurtarma yapdı ama yinede csrss.exe ve atieclxx.exede system yazmıyor inşllh sistem dosyası olduğu için kullanıcı ismini göstermemesindendir.