Laptopa İce Tea Döküldü

Heathcliff
30-01-2014, 06:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
17 mesaj

Arkadaşlar geçen geçen bir arkadaşımda kalıyodum güzel bi laptop u var o kendi laptopundan ben kendiminkinden giriyodum ve bi anda kendisi 1 bardak ice tea yi laptopun klavyesine döküverdi henem pili çıkarttık kuruttuk ters çevirdik falan hala açılmıyor yani açma düğmesine basınca yaklaşık 1 saniye kadar belki daha az bir süre kadar beyaz bi ekran geliyor ve gidiyor biz artık nasıl tamir ederiz değilde kaç lira fiyat çıkartırlar diye kafa patlatıyoruz sizce ne kadar bi fiyat çıkartırlar

çhip10line
30-01-2014, 08:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

hangi donanımların zarar gördüğünü bilmeden fiyat bilgisi vermek zor.. distribütör firmasıyla görüşürsen daha net bilgi verirler büyük ihtimalle garanti kapsamına sokmayacaklardır. sıvı temasında garanti dışı kalıyor elektronik cihazlar.. ama genelde markanın servisine götürdüğünde arıza tespiti için bile çuvalla para istiyorlar..

blackwhite
30-01-2014, 10:41   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj

Kardeş sıvı temas oldu ise klavye de çalışmama durumu var, açılıp kapanıyorsa ekran kartı arızalı demek. hdd çalışıyor mu onu da kontrol etmek gereki sıvı temaslarında hdd de zarar görebiliyor. anakart arızası  yaklaşık 150-200tl arasında olabilir sıvı temaslarında, klavye arızalı ise 50-120tl arasında değişir marka ve modele göre. hdd istediğin kapasiteye göre değişir.Ortalama 150tl den başlar...Tabi daha sağlıklı bir sonuç için güvenilir bir servise vermende fayda var.

www.bursateknikpc.com