Laptopdan-Ledtvye görüntü aktarımında donma sorunu

Burakxl
15-12-2016, 18:34   |  #1  
Burakxl avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar,  Lenovo ideapad 310 laptopumdan HDMI ile görüntü akatardığım Philips 55puk4900/12 Led Tv de film izlerken kasma sorunları oluyor. Sanki internetniz yavaştır ve takılır ya aynı onun gibi fakat laptop ekranına bakıldığında herhangi bir takılma/kasma olmuyor. Aynı sorun oyunlarda da var ve görüntü çok kötü. Sorunun neden kaynaklanabileceği konusunda yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Ad3mS
16-12-2016, 00:49   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
18 mesaj

Ara kablodan olabilir pcide düzgün çalışıp tvde yavaşlaması normal değil çünkü xD sonuçta tv pcdeki ekranı yansıtan bir araç yani muhtemel sorun aradaki kablodan kaynaklanabilir tabi tv inde bir sıkıntı yok ise... arkadaşlarında felan düzgün çalışan bir ara kablo bulup dene önce derim nacizane fikrim ;) çünkü direk birebir görüntü gelmesi lazım normal şartlarda...

Burakxl
16-12-2016, 14:55   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Kablonun sağlam olduğundan eminim hatta tv de öyle başka laptopla denediğimde sıkıntı olmadı Sorun Laptoptan kaynaklanıyor sanırsam daha 1 ay oluyor alınalı çıkamadım işin içinde...Ekran kartıylamı alakalı diye biraz kurcaladım ama bir sonuca varamadım, hdmı'dan da kaynaklı olabilirmi ? Başka tv de deneme şansımda olmadı malesef, nasıl anlarım

Son Düzenleme: Burakxl ~ 16 Aralık 2016 14:59