laptopta beyaz yatay ve dikey çizgiler oluşuyor

aCCiLLeS
22-08-2012, 23:28   |  #1  
aCCiLLeS avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

başlıkta belirttiğim gibi yatay beyaz çizgiler oluşuyor bu genellikle oyun oynarken ve youtube tan video izlerken oluyor ve herzaman oluyor ilk 3 dakikada çizgiler çıkıyor bilgisayar kilitleniyor bir kaç resmini çektim ( bu videoyu anasayfada ilk sırada oldugu için açtım :D ) bu arada bilgisayarcıya gittiğimde bilmem ekran kartının bi parçası problemliymişte değiştirmiş aldım bilgisayarı 1 gün sonra tekrar oldu götürdüm sonra win7 sildi vista yükledi yine çözülmedi sorun bi türlü çözüm bulamadım şuna arada dizüstü lazım oluyor ama bu sorun yüzünden onu kullanamıyorum :S

aCCiLLeS
22-08-2012, 23:54   |  #2  
aCCiLLeS avatarı
OP Yeni Üye
47 mesaj

hayır ilk aldıgımızda orjinaldi vistaydı win7 yüklememiz gerekti o arada win 7 yükledik orjinal değildi sonra adam orjinal olmayan vista kurdu

xlyasinxl
24-08-2012, 00:19   |  #3  
Yeni Üye
43 mesaj

dostum o benim kuzenimde de oldu laptopun içindeki filmde yada bağlantılarında problem var donanımsal yani

fcdazlak
24-08-2012, 10:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
281 mesaj

ekran kartının driverini sil yeniden yükle

aCCiLLeS
26-08-2012, 12:19   |  #5  
aCCiLLeS avatarı
OP Yeni Üye
47 mesaj

cevaplar için teşekkür ederim istanbulda yaşamıyorum malesef ekran kartı sürücülerini güncellemiştim 1 gün bişey olmadı daha sonra tekrar olmaya basladı onunla alakalı değil sanırım tipoti ' nin dediklerini yapmayı deneyeceğim teşekkürler tekrar

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

laptopekran
29-04-2016, 23:18   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar zamanında benimde başıma geldi bu sorun.

Bir çok yerde ekran kartı arızalıdır, ekran arızalıdır gibi yazılarla karşılaştım. Eyvah!! dedim içten içe..

Çok masraf çıkartırdı. Ayrıyetten bilgisayarcılara güvende olmuyor, bilirsiniz..

Araştırdım deli gibi, işe yarayan tek çözüm bu oldu başta.

"Sol elinizle 4 parmakla arkadan tutun, sağ elinizin baş parmağı ile önden baskı yapın tüm ekranın her yerini tek tek şeklinde."

Yaptım kapağı kapattım 2 dakika sonra açtım işe yaradı bir kaç gün. Sonra tekrar bu sorun oluştu.

Bende düşündüm bilgisayarın içini açayım falan. Vidaları çözdüm ama ayıramadım ekran yüzünden falan. Sonra şans eseri laptop yere düştü ve ekrandaki kapak yandan biraz çıktı. Bastırdım girdi tabi plastiği çıktı.

Sonra aklıma geldi orayı çıkartmak. Çıkarttım plastiğini ekrandan. Çizgiler vardı. Kapattım bilgisayarı kapattım kapağını laptopun. Bilgisayar kapalı şuan, 5 dakika kapalı kaldı. O sürede aynı şekilde baskı uyguladım. Açtım bilgisayarı sorun çözülmüştü :)

Bir kaç gün ekranın plastiğini takmadan kullandım sonra takdım Allah'a şükür şuan bir sorunu yok :)

NOT: Parmakla baskı yaparken çok fazla bastırmayın. Bastırırken morumsu falan değişik renkler çıkar korkmayın ama çokta abartmayın. Yoksa mazallah ekran çatlar bu vebalin altında kalmak istemem.

Ne mutlu yararlı olabildiysem! Onay