Laptopum çalındı.

filhan
28-11-2008, 22:51   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Arkadaşlar, laptopumu çaldırdım. Böyle birşeyin başıma geleceğini düşünmedim, çünkü çok seviyordum onu. Yardımınızı istediğim konu şu; seri numarası veya cep teki gibi İMEİ numarası gibi bir numarası varmış ben o numarayı telefonuma kaydetmiştim fakat onun da arızalanması aynı günlere denk geldi maalesef. o yüzden şimdi bu numarayı nasıl bulabilirim. Dell İnspiron T5450 Metro Marketten almıştım. Faturada Metronun barkodu var sadece malesef. Bu numaraya ulaşmanın başka bir yolu varmıdır acaba, Bilen yardımcı olacak varsa çok müteşekkir olurum.Lütfen yardım edin.

I Love GS
28-11-2008, 22:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

çok üzüldüm
bu konu hakkında bir bilgim yok
inşallah bilgisi olann arkadaşlar bilgilendirirde bizimde başımıza gelirse
afallamayız.
geçmiş olsun

keshkesh
28-11-2008, 23:07   |  #3  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

faturayı aldığın firmaya gidip görüşmen yada dilekçe yazman gerekebilir.

baknediycem
28-11-2008, 23:10   |  #4  
Taze Üye
6 mesaj

çalınma garanti kapsamında mı? belki kapsamdadır. servisi de ara istersen

kalamarr
28-11-2008, 23:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

seni umutsuzlandırmak gibi olamasın ama o laptopu unut. ister imei ister başka numaraya sahip olsanda o laptop bulunmaz. bir sürü hırsızlık oluyor poliste artık takmıyor. bir tanıdığın telefonu çalınmıştı. ilk iş karakola gitmiş. sim kartını iptal ettirdi. sonra eve yollamışlar. ben sordum imei numarası falan verdin mi diye hayır dedi. biz bu telefonun kitlemek için bu telefonu imeiden iptal ettirmek ve kitlenmesi sağlamak için ankarada ki bir yeri aradık falan. birinci aradık. bir şeyler söylediler biz sizi arayacağız dediler. ikinci aradık gene  bir şeyler söylediler biz sizi arayacağız dediler. üçüncü aradık ve gene bir şeyler söylediler biz sizi arayacağız dediler. sonrada bizde işin peşini bıraktık. yine bir akrabamın evi soyuluyor. polisler bir kaç saat sonra geliyor. muhabbet ede ede birkaç kuruyemiş tıkınarak evi kontrol ediyorlar ve sonra çekip gidiyorlar. yok araba çalınıyor... daha kaç kez böyle olaylar başıma geldi. yaz yaz bitmez diye bu kadar yazdım. yani kısaca hiç ümitlenme. çalınan hiçbirşey geri gelmedi. bu memlekette işini görmek istiyorsan illaki paran veya gemiciklerin olacak. yoksa hiçbir işin görülmez.

keshkesh
28-11-2008, 23:26   |  #6  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

biz adana'da soyle birsey yapiyoruz... eğer bir clientimizin herhangi bir mobil ürünü çalınmışsa... tüm toptancılarımıza o ürün ile ilgili bilgi veriyoruz. ve toptancılar da tüm bayiilerine o bilgileri mail olarak geçiyorlar. ve böylece herhangi bir durumda o laptop bir şekilde bir firmanın eline geçerse direk kullanıcı ile iletişime geçiliyor.

MTR
29-11-2008, 07:35   |  #7  
Yeni Üye
24 mesaj

malesef o laptop geri dönmez bnmde telefonum çalınmıştı gasp ile sağolsunlar polisler yardımcı oldular imei nosunu vermiştik telefon bulundu ancak hırsızdan başka bir ele geçtiği için geri alınamıyormuş şu anda telefonumun kimde olduğunu o adamın adresini yaşını ailesini herşeyini biliyorum.Ancak geri alınamıyor.İmei böyle güzel bir sistem lakin....

alexkidd
29-11-2008, 08:24   |  #8  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
361 mesaj

valla bulsanda bisey olacagını sanmıyorum kuzenimde gecen sene caldırdı bir sene gecti daha ses yok cok gecmis olsun dostum uzuldum sen emek harcar alırsın adamın biri gelir ustune oturur vay bea allahlarından bulsunlar

filhan
29-11-2008, 09:40   |  #9  
OP Yeni Üye
33 mesaj

Evet, maalesef arkadaşlar. Hem de ben uyurken oldu bu. Laptoptan pek ümidim yok fakat polis te ellerinde herhangi bir delil olmadan bir işlem yapamıyorlar. En azından kendimi rahatlatmak açısından hırsızı bulmak istiyorum. Email gönderirken bilgisayarın bilgileri de gidiyormuş diye birşey duydum, yani internet suçlarını takip eden birimler burdan yola çıkarak suçluyu bulurlarmış, Varmı aslı astarı acaba. Bu arada ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Ben yandım siz yanmayın, olmaz bana olmaz demeyin güvenlik için ne gerekiyorsa yapın. Piyasada 1000 1500 ytl ye satılan kapalı devre kamera sistemleri var kayıt da yapıyor. onlardan kuruyorum şu anda. Gene de şükrediyorum Allahıma, mala gelsin cana gelmesin.