Laptopum Mallaştı win10

Rt Sayochi Kun
13-06-2019, 02:01   |  #1  
Rt Sayochi Kun avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

oncelikle konu yanlis yerdeyse lutfen duzeltinizve ozir dilerim.

ortalama bir hp laptopum var. havali ekran karti islemci isimleri filan bilmiyorum sormayinda zaten gerekmiyor cunku. 

8gb rami var ve 2 ekran karti var.tamam simdiye kadar iyiye gidiyoruz. ustune ustluk daha ilk senesinde bu laptop.

ama bazen mallaşıyor. söyle diyeyim ben kesinlikle ona çok yükleniyorum. burda kabahat bende ama benim rahatsiz olduğum konu bazen cidden işe yaramaz oluyor. bazen 5-10 dakika gibi mayyak bi sürede aciliyor ve hersey yavas oluyor. ama öyle zamanlar oluyorki oyunlarimi ultra ayarlarda oynayabiliyorum. bazi gunler masaustu bile yavas oluyor.

yavas(biyere kadar) calismasi dogal ama şu durduk yere 10 dakikalik acilma suresi cildirtiyor. 2019dayim sonucta. 

internette-forumlarda bulunan her hizlandirma temizleme süpürme toplama.. baslangic ayarlarindan /fc scannow a. ondan buna. hepsini yaptim. yine bu duruma geldi.

bi çare söyleyin bana neolur.

(bu durum yavas yavas gerceklesti)

(win10 kurulu geldi)

ve konuyu buraya actim cunku yavaslayan isletim sistemi sonucta. laptop yavaslafi desekte icindeki yazilim yavasliyo aslinda

Son Düzenleme: Rt Sayochi Kun ~ 13 Haziran 2019 02:02 Neden:
zombi
13-06-2019, 18:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ya hava mava demişsin de sadece ramlerle hava olmuş biraz. çünkü gtx560 da 2 gb gtx960 da 2 gb. ve ram 10 yıllık her pc de bulunabilen bi şey artık.

ama 10 her sistemde sapıtabiliyor. ssd yoksa çok çok aşırı yavaşlar. sd yoksa 7 ye düşür pc yi. ben ryzende düşürdüm rahata erdim. hiç aramıyorum.