Laptopum Neden Isınıyor?

DUM4N
06-08-2015, 03:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamunaleykum arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi laptopum çok ısınıyor. Daha önceleri ısınma problemi yaşadığımda termal macunu değiştirir fan bakımını yaptırırdım bugün onu yaptırmama rağmen ısınma fena halde devam ediyor. Ne yaparken ısınıyor diye sorarsanız herhangi bir uygulama açmasamda internette dolaşırken bile ısınma problemi yaşıyorum. Servise sormama rağmen çözüm üretemediler biz macunu sürdük neden ısınıyor bilmiyoruz dediler. Termal macununda yanlış sürüldüğünü düşünmüyorum çünkü defalarca aynı serviste bu işlemi yaptırdım ve sorunsuz bir şekilde DİĞER laptoplarımı kullandım. Isınma yaşanırken bilgisayar donmuyor ne kadar uzun süre açık kalırsa kalsın kapanmıyor ama elimi koyduğumda 30 40 saniye tutamıyorum. İnternette araştırmaya kalktığımda ise tek çözüm olarak fan bakımı ve termal macun gösteriliyor. Neden böyle bir şey oluyor bir fikriniz veya çözüm öneriniz var mı? Şimdiden teşekkür ederim. :him:

Not:Laptop markası Samsung

DUM4N
06-08-2015, 15:55   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

güncel

Ricky Lazarus
13-08-2015, 19:50   |  #3  
Taze Üye
10 mesaj

Fanı işlemciden çıkarttıktan sonra işlemci üzerindeki termal macunu güzelce temizlenmesi lazım ve fanın kısmındaki termal macunda aynı şekilde temizlenmesi lazım eğer güzelce temizlenmeyip tekrar termal macun sürülerek fan takıldıysa bakımın hiçbir faydası olmaz kaldı ki fan yerine oturtulurken fanın ısı tahliye demirlerine dokunulursa bu sefer ısınma sorunu daha da artacaktır. Bunu anlamanın yolu laptopun altını açıp demirlerine iyice bakman böylece eğer dokundularsa onlara yeni bir fan aldırırsın. Eğer bilgisayarında hiçbir sorun yokken çok ısınıyor ise ya çok eskidiğinden ya da çok güçlü işlemciyi fanın soğutamamasından kaynaklanoyordur... İyi günler :)

DUM4N
14-08-2015, 16:35   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sorun BIOS ayarlarından kaynaklanıyormuş başına böyle bir şey gelebilecekler için yazayım dedim.