Laptopum olması gerekenden çok kasıyor!!!

alican93
25-05-2010, 17:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar benim laptopum HP G60-445DX.  Bilgisayarım  oynadığım oyunların sistem gereksinimlerinin çok üstünde olmasına rağmen kasıyor ve zor oynatıyor(NFS shift,World of Warcraft,PES2010). Bazen video izlerken bile sorun çıkıyor bilgisayarda yavaşlamalar oluyor.Acaba bu ısıdan mı kaynaklanıyor? Everest ile sıcaklığa baktım 85-90 derece arasında değişiyor.Oyundayken 90 ın üzerine çıktığı bile oluyor.Ekran kartını sormayın üzerinde omlet yapıcam 100 ün üzerini gördüm.Öteki olasılıklardan ise acaba ekran kartım paylaşımlı olduğu için ram mi yetmiyor?Ekran kartının bit imi yetersiz?İşlemcim mi yetersiz ?Şimdiden teşekkürler...
Sistemim ise şöyle;
-AMD Turion Dual-Core RM-75 2.2GHz
-3 GB RAM
-NVIDIA GeForce 8200M G 1392Mb (32bit) (60Hz)
CPU 78 °C (172 °F)
CPU #1 / Çekirdek #1 85 °C (185 °F)
CPU #1 / Çekirdek #2 85 °C (180 °F)
Teşekkürler.... <

<

Marcogiovanni
25-05-2010, 19:26   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

öncelikle selamlar.. HP diyince akla gelen tek şey ısı sorunu =) ısılar gerçekten gereğinden fazla..
1.yazdığın özellikler yukarda belirttiğin oyunlar için (leptop) olduğu için yetersiz durumda.. bundan kaynaklı olabilir ama sanmıyorum büyük ihtimal ısıdan dolayı
2.leptop açmayı biliyorsan ilemciye giden yolda tozlanma olabilir buda küçük çamurlara neden olur güzel bi temizlemen lazım ama açarken dikkat et (işlemciyi çıkarttıktan sonra vida atacağın zaman vidaları çapraz at yarısına kadar sık sonra tekrar ilk vida atmaya başladığın yerden sonuna kadar sık gene çaprazlama bir şekilde)
3.leptop'um yeni içinin açılmamasını istiyorum ve 1-2 beklemeye razıyım diyorsan garantiye yolla =) ki garanti bu soruna bakmaz bile seni oyalar anca dediklerimi dene donanım uyuşmazlığıda olabilir.

hariciadam
28-05-2010, 11:42   |  #3  
hariciadam avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,192 mesaj

okadar çok ısınması doal olmaması gerekn herşeyi toplamışsınız üstüne hp ısınması en yüksek notebook , amd işlemci intele göre son derece yetersiz notebook larda, paylaşımlı ekran kartı yetersiz ,3 gb ram işlemciyimi ekran kartınımı doyursun vs...  oyüsden daha fazla yüklenip bilgisyarı ve evi yakmadan önce  bence onu databank olarak kullanmaya başlayın...