Laptopumda şarjsız FPS sorunu

Fatih Korkmaz
06-07-2017, 11:24   |  #1  
Fatih Korkmaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yeni bir laptop aldım aldığım laptopta şarj takılı değilken FPS sorunları yaşıyorum. Daha düne kadar şarjsız CS:GO da 150-200 arası FPS alırken bugün FPS 20-30 arasında gidip gelioyr. Alt+Tab yapıp oyuna girdiğimde FPS ilk başta 150 olup daha sonra yavaşça 100,80,50 diye düşüyor ve en son 25 e kadar düşüyor. Aynı sorun LOLde de var ama Tomb Raider, Dead by Daylight gibi oyunlarda şarjsız böyle bir problem yaşamıyorum. Acaba çözümü nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

NOT: XBOX DVR ı kapatmayı ve Windows güç ayarlarından pilde yüksek performans yapmayı denedim işe yaramadı.

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
  • casper c810
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel i7
  • casper nirvana
  • nVidia GTX950M
  • Microsoft Edge
  • - Kullanmıyorum -
  • 16 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
White-Fox
06-07-2017, 14:30   |  #2   ÇÖZÜM
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Laptoptaki pil orjinal pili mi ? Değilse sorun kaynak sağlamasından olabilir.Pil ile ve sarj ile ısının kontrolünede bakmak lazım çünkü belli bir seviyeden ivmeyle düşüyor diyorsunuz belki Fan'ın bu iki duruma tepkisi aynı değildir.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
excel_mustafa
06-07-2017, 15:05   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

bu durum hele ki konu casper olunca normaldir.pili değiştirsen de bi kaç gün sonra yine aynı sorun ortaya çıkar.eğer pil çok hızlı şekilde azalıyorsa pille ilgili bi sıkıntı olabilir.