Laptopumun hoparlörü ve işlemci şarj gösterge prob

Enes Duzgoren
20-08-2020, 15:33   |  #1  
Enes Duzgoren avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Laptopumun şarj soketi değişti bir tamircide. Adam biraz büyük bir soket takmış. Biraz aciklik kalmıştı. Benim de acil ihtiyacım olduğu için o adama vermiştim. Neyse idare ederiz dedim. Aradan biraz zaman geçti ve klavye ve touchpad bi anda gitti. Bi açıp bakacaktım ki flex kablolarını fark etmeden yanlış çıkarmışım. Sonra onları takmaya çalıştim muhtemelen zedelendiler. Meğer takmak için klavyeyi oturtup hard diskin altindan yapabiliyormusum. Neyse şu anda klavye çalışıyor. Klavye aydınlatması da çalışıyor ama power tuşu ışığı ve işlemci ışıkları çalışmıyor. Sesi ilk başta geliyordu. Sonra gitti. Bagli hoparlör yok diyor. Kulaklık da çalışmıyor. Acaba flex kabloları mi hasarlandi? Fotosunu bırakamadim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
  • Sony Vaio pcg serisi
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel İ5 2.nesil
  • Bilmiyorum
  • Intel
  • Anakart
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • Android
  • - Bilmiyorum -
zombi
20-08-2020, 22:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

kısacası tamirci azıcık okşamış siz de içinden geçmişsiniz. acilen bilen birine baktırın derim. hele ışıklı klavye varsa o makine değerli bir makinedir.

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
excel_mustafa
20-08-2020, 23:29   |  #3   ÇÖZÜM
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hasar gören flex kabloların değişmesi lazım yoksa uzun ömürlü olmaz. soketler sağlamsa maliyet fazla tutmaz. ayrıca şarj ucu tam oturmuyor ve temassızlık varsa mutlaka değiştirilmesini iste yoksa anakarta zarar verir.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Enes Duzgoren
21-08-2020, 01:21   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Teşekkür ederim. Istanbul anadolu yakasinda Sony vaio için sağlam bir servis var mı peki?