Laptopun ekranı kararıyor ama laptop çalışıyor.

hasanll
30-04-2014, 18:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Laptopa 3 hafta önce kahve döküldü ve laptopu servise verdim. Garantisi bittiği için anakart ve klavye takımını değiştiler parasını verdim. Sonra eve getirdim kullanmaya başladım ama laptop çalışırken birden kararıyor ama ışıklar çalışıyor bazen ses bile gelmeye devam ediyor ama görüntü gidiyor. Win7 32bit kurmuşlar sistemi ondan şühelendim bir de driver ynlış olabilir dedim o yüzden format atmaya başladım ama format atarken de ekran gitti. Üstelik yalnızca çalışırken değil, aynı sorun daha laptop windowsu başlatmadan, hoş geldiniz yazısından ve bios ekranından önce de oluyor. Laptop daha açılmadan sorunlar karşı karşıyayım. Servise geri götürdüm ama servistekiler pek bilgili değiller açıkcası, sorunu çözemediler. Servis yeni hdd taktı denedi, ram taktı denedi, bios pilini takıp çıkardı yine aynı sorun. Yani hdd, ram sağlam. Fan çok ısınıyor dediler belki fandandır dediler ve bu arada win7'i win8 yaptılar daha az kasar falan diye.

Laptop: 4gb ram, i7 6mb önbellek işlemci, 2gb nvdia g335m ekran kartı (1 gb paylaşımlı), win8 pro 32bit işletim sistemi(32 bitte dolayı rami 2,99 gb görüyor)

Aygıt yöneticisinde tanınmamış bir aygıt yok. Bu arada dün akşam ilk defa ve son defa oldu bu olay; ekran yine gitti yine ama hemen sonra geldi ve şöyle yazdı sağ altta: NVDIA Windows Kernel Mode Driver Versiyon 331.65 görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. Ben de bugün son güncellemeli sürücüyü kurdum.

Şu an foruma yazarken de hata 2.defa çıktı ama bu sefer sürüm güncellediğimden 335.lı çıktı.

Arkadaşlar yardım bekliyorum çok acil durum lütfen.

Bunlar da fotoğraflar;

argomen
06-05-2014, 00:03   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Ekran arızası ekran değişimi gerekmekte yada data kablosu sorunu hdd ile felan alakası yok. http://metaj.com.tr/b156xw02-v2-15-6-notebook-ekrani-urun211.html ekran modelin bu en ucuz fiyat olarak ekran chip sorunuda olabilir ama bunu laptop servislerinden birine götürmenden anlıyamazsın.

CemTnTn
08-05-2014, 00:52   |  #3  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

Büyük ihtimal data/Flex kablosu sorunu yada ekran kartı chip sorunu. Rework yaptırmak 200TL'yi bulabiliyor. Bir bilgisayarcıya götür flex kablosundan şüphelendiğini söyle ve beş dakika bakarmısın de :)