Laptopun soğutma sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Forever79
21-03-2004, 02:17   |  #1  
Forever79 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj

Fujitsu Siemens Amilo D
P4 masa üstü işlemcili 2.0 ghz bi laptop aldım 2002 de.
bu zamana kadar sogutma sorunu yokdu. bugunlerde devamlı aşırı ısınıp kapanıyor. cayır cayır yanıyor bilgisayar. Fanın devamlı sesli olarak çalışmasıda çabası. Konunun yeri burasımıdır , yardım alabilirmiyim bilmiyorum...

hasanyasin
23-03-2004, 14:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Aynı marka ve modelin, farklı bir işlemcisine sahip dizüstü kullanıyorum sevgili Forever79. Ben de aynı şeyleri yaşadım sizin gibi; tabii kapanacak seviyeye gelmeden önce, kapağı açıp temizlik yaptım. Bilgisayarınızı dizinize yatırın; fakat bu sefer tepe takla. Bir yıldız tornavidayla, fanın olduğu bölümdeki kapağı açın kibarca ve oradaki düşman tozları İzmir'den denize ya da masanızın altındaki çöp kutusuna dökün... Geçmiş olsun mu diyeyim, hayırlı olsun mu bilmiyorum... Gülümseme Temizlik çok önemli bilgisayarlar için, kötü kokmuyorlar; ama kötü sorunlar yaşabiliyorlar...

Micy
23-03-2004, 20:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Ama dikkat etmeyide unutmayalım değilmi elimizdeki milyarlık bir laptop o kadar kolay olmayacak. Eğer daha evvel bilgisayar bile açmadıysanız sakın denemeyin benden söylemesi.

hasanyasin
23-03-2004, 22:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bu çok farklı bir kapak. Buradan yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok zaten. Şöyle dikkatlice 3 dakika seyredin, sonra açın ve 6 dakika temizlik yapın. Sonra 1 dakikada tekrar kapatın. 10 dakikada işlem tamam... Gülümseme Cidden eğer yolda yürürken trafik lambasına çarpmıyor ya da çöp kutusuna 0.5metreden attığınız şişe yere düşmüyorsa bir problem çıkacağını sanmam. Sabır ve titizlik, soğukkanlılık ve dikkat, insan parmaklarının en hassas araçlar olmasını sağlıyor. Yeter ki sakarlık kanınıza işlemiş olmasın...

Micy
24-03-2004, 19:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Hasan abi Fujitsu Siemens laptop kullanmadım yakından da görmedim onun için öyle demiştim.

Forever79
27-03-2004, 01:16   |  #6  
Forever79 avatarı
OP Üye
89 mesaj

tahmin etmisdim...
ama ufak bi sorun war
altdaki vidalı kapakların hiçbirinin altında fan yok
alt kısımı komple cıkarmak gerekiyo sanırım, fana ulasmak icin...
amilo D si olan arkadas,
war mı önerin

(bu arada bi iki ufledim fanın oldugu yere, sesi baya kesildi.)

hasanyasin
27-03-2004, 02:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Amilo D'nin bir sürü kasası var ve sizinki benimkinden farklı. Biraz dikkatle inceleyin ve eğer çözemezseniz bence hiç uğraşmadan Çamlıca'nın yolunu tutun. Çamlıca'da Datacenter...