LAPTOPUNDA DAHA ONCEKI TARIHE DONMEK

HPQ-User
13-03-2010, 10:08   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nesli sormuş:
BUNDAN BIR AY ONCE LAPTOPUNLA INTERNETTE BIRSEYLER ARASTIRIRKEN ANIDEN SAG ALT KOSECIKTE KUTUDAN UYARILAR VERMEYE BASLADI ACILAN VISTA ANTYRIS 2010 YUKLEYIN YOKSA BILGILERINIZ CALINIR DIYE NE YAPACAGIMI BILEMEDIGIMDEN DOLAYI LAPTOPUMU KAPATTIM OGUN BIR DAHA ACMADAN ERTESI GUN ACINCA TEKRAR AYNI UYARIYI GOSTERDI.ANTIVURUS PROGRAMI AVAST YUKLUYDU AMA ODA BIR ANDA DURDU. BIR ARKADASIM AVASTTI SILIP PANDA DIYE BIR ANTIVURUS PROGRAMI YUKLEDI AMA PC YE NE ZMAN GIRSEM GUNCELLE DIYOR PC DEN INTERNETE GIRMEK ISTEDIGIMDE COK ZORLANIYORUM.BASKA BIRSEYI OKEYLEMEDEN GIRMEK OLMUYOR.BENDE BU YUZDEN LAPTOPUNDAN BIR AY ONCEKI  TARIHE GITMEK ISTIYORUM FAKAT NEREDEN GIRECEGIMI BILMEDIGIM ICIN HICBIRSEY YAPAMIYORUM.LUTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ? SIMDIDEN TESEKKURLER... HOSCAKALIN

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
DELL INSPIRON 6400 WINDOWS VISTA

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; GTB6.4; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)

IceManF1
13-03-2010, 11:00   |  #2  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Sistemde virüs olabilir.
Geri dönmeden önce şunları deneyin.

Windows Update ile PC'yi tamamen güncelleyin.
Microsoft Security Essentials'ı indirip, kurun ve sistemi taratın.
http://www.microsoft.com/Security_Essentials/

Bundan önceki antivirüs vb. gereksiz programları kaldırın.Eğer Program/Ekle Kladır'dan kaldıramazsanız, Revo Unisstaller ile kaldırın.

nonpasaran
13-03-2010, 11:38   |  #3  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

arkadaşım sorun diye adlandırdığın şeyler normal hata mesajlarını tam yazmamışsın ama muhtemelen avastın süresi bitmiş kendini güncelleyemiyor bunun için uyarı vermiş.Virüs programları hergün hatta her saat imza tabanlarını internet üzerinden güncellerler ki yeni çıkan virüsleri de tanıyabilsinler korumayı tam yapabilsinler.Panda da ise ücretsiz anti virüs kullanmadığım için nasıl kendilerini güncellediklerini bilmiyorum ama muhtemelen manul olarak bunu yapman gerekiyor bu uyarıyı sana bu yüzden veriyor.Ama sorunum devam ediyor pc ye virüs bulaştı diyorsan iceman in önerilerini uygulayabilirsin.Fakat yazdığın yazıdan deneyimsiz bir kullanıcı olduğun anlaşılıyor.Saatlerce bilgisayarı temizlemeye uğraşmaktansa sana tavsiyem çok fazla kişisel verin yoksa bunları bir dvd ye veya usb belleğe yedekledikten sonra recovery yapman.Yani pc yi ilk günkü haline döndürmen.Bunun için de buradan yardım alabilirsin.

Ekleme:Baktım da senin bilgisayarın bayaa eski imiş xp ile gelmiş vistayı anlaşılan sonradan yüklemişsin.Bu yüzden yukarıda verdiğim link işine yaramaz

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 13 Mart 2010 11:48
abahceci
13-03-2010, 20:07   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Bence her şeyden önce "Sistem Geri Yükleme"yi deneyin. Virüs bile bulaşmış olsa sorun muhtemelen çözülecektir. Eğer çözülmezse o zaman Recovery'yi deneyebilirsiniz.
Sistem Geri Yükleme için:
BAŞLAT -> TÜM PROGRAMLAR -> DONATILAR -> SİSTEM ARAÇLARI -> SİSTEM GERİ YÜKLEME</p
Açılan pencerede eski bir tarih seçin ve tamam deyin...