LCD Monitör Alcam Yardımınıza İhtiyacım Var

asarisaltik
11-01-2007, 00:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaslar bu hafta icinde 19'' Lcd almayı dusunuyorumda teknık ozelliklerden falan anlamıyorum vede hangi marka iyidir onuda bilmiyorum..Bana tavsiye edeceğeniz model veya sunlara dikkat et diğebileceğiniz birsey varsa sevinirim..
Yardımlarınızı bekliyorum
Şu 2 modeli buldum:

+SAMSUNG 940BW 19" WIDESCREEN 4MS
+LG 194WT-SF
Sizce iyi modeller mi?

make-believe
11-01-2007, 01:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
asarisaltik
Arkadaslar bu hafta icinde 19'' Lcd almayı dusunuyorumda teknık ozelliklerden falan anlamıyorum vede hangi marka iyidir onuda bilmiyorum..Bana tavsiye edeceğeniz model veya sunlara dikkat et diğebileceğiniz birsey varsa sevinirim..
Şu 2 modeli buldum:

+LG 194WT-SF
Sizce iyi modeller mi?

Samsung Syncmaster 931C LCD'yi al. Şu anda renk kalitesi diğer tüm LCD'lere göre yüzde 97 oranında geliştirilmiş dünyanın en kaliteli LCD monitörü denebilir. Türkiye'ye de henüz gelmedi galiba.

asarisaltik
11-01-2007, 01:49   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Evet dostum Türkiyede yok sanırım nette soyle bir aradım fakat yabancı siteler cıktı ve fiyatıda biraz pahallı sanırım..550 Ytl i gecmeyen birsey istiyorum

make-believe
11-01-2007, 01:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bekle ve bunu al. Pişman olmassın.

asarisaltik
11-01-2007, 02:06   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
make-believe
Cok pahallıBu arada bir sorum daha var Samsung ''Ölü Piksel'' garantisi vermiyormus dogru mudur?

ufuks
11-01-2007, 02:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1832

Dæm0nd
11-01-2007, 11:04   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj
asarisaltik
make-believe
Cok pahallıBu arada bir sorum daha var Samsung ''Ölü Piksel'' garantisi vermiyormus dogru mudur?
Evet Doğru....Samsunglar Ölü Piksel Garantisi veriyor...!

İtacHi_
11-01-2007, 13:29   |  #8  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşlar en iyisi lg ben kullanıcısıyım.ölü piksel garantiside var.sen lg yi seçmelisin.müşteri hizmetleride çok iyi.

asarisaltik
11-01-2007, 22:03   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj
ufuks
http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1832

ufuks kardesim tavsiyelerin icin tesekkür ederim..Kaliteli ve şık lcd ler..BenQ falan nedense icime sinmiyor..

tahsin053
12-01-2007, 14:04   |  #10  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

asarisaltik kardeş, şimdi sana hangisi tavsiye verilse sen yine içine sinen monitörü alacaksın. Endişelenme, piyasada kötü lcd monitör yok. Ucuz-pahalı hepsi iyi. Ölü piksel olayına gelince, beğendiğin monitör piksel garantiliyse, al evine götür. Piksel garantisi yoksa aldığın yerde deneyip öyle götür. İlk aldığında hatalı piksel yoksa, sonradan olmaz merak etme.(ekrana zarar vermezsen)Tepki süresine gelince,  4,6 ve 8 ms. vs.. arasındaki tepkime farkını gözünle göremezsin. Bir de 2 ms. olanları var, test etmediğim için 2ms. hakkında bir şey diyemeyeceğim.  Ben sadece sana x-black(parlak) ekranlı bir LCD almanı öneririm.Aşırı canlı görüntüleri var. Ülkemizde piyasada Asus, Acer ve Philips'in x-black ekranlı monitörleri var, diğer markaların yok. X--black lcd lerde en düşük tepki süresi(3ms) + en yüksek parlaklık + ölü piksel garantisi + en ucuz fiyatı olan monitör Asus PM17TU modelidir.

asarisaltik
12-01-2007, 19:04   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj

''en ucuz fiyatı olan monitör Asus PM17TU modelidir.'' dediğin  model 17'' olmasına karsılık biraz pahallı..Tavsiyen icin tesekkür ederim

mor_enginar
12-01-2007, 22:00   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
300 mesaj

asarisaltik arkadaşım eğer lcd almak zorunda değilsen bence o kadar para veripte ölü piksel riskine girme...

lasvegaswings
13-01-2007, 02:36   |  #13  
Üye
75 mesaj
Dæm0nd
asarisaltik
make-believe
Evet Doğru....Samsunglar Ölü Piksel Garantisi veriyor...!

samsung'un global sayfasına göre 19" lcdlerde 10 ve üzeri piksel hatası garanti kapsamına giriyor. Burda da farklı olacağını sanmıyorum. Yani ölü piksel garantisi olduğunu sanmıyorum.Bir ihtimal bu yeni çıkacak model için yapabilirler böyle birşey, ama genel manada samsung böyle bir garanti vermiyor.

Ayrıca birşey aklıma takıldı 2000:1 olarak verilen contrast değeri LG'de olduğu gibi(DFC) Samsung'un geliştirdiği bir teknoloji mi dikkat etmek gerekiyor.

Tepki süresi 2ms griden-griye geçiş(gtg), açıp kapama değil bu monitörü alacak arkadaşların gözden geçirmeleri gereken bi husus daha. Gerçi piyasada şuan açık/kapalı 2ms tepki süresine sahip bir monitör yok yanılmıyorsam.

tahsin053
15-01-2007, 01:14   |  #14  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

Rica ederim..Bu arada Asus PM17TU yu 17'' kategorisinde en ucuz olanı demedim. X-black ekranlı lcd ler arasında en ucuzu dedim. Ona kalırsa 240$ a da 19''lcd var, 580$ a da var.Teknik özelliklere göre fiyat farkeder doğal olarak.

kk_32
16-01-2007, 08:33   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj
asarisaltik
Şu 2 modeli buldum:

+LG 194WT-SF
Sizce iyi modeller mi?

kory
16-01-2007, 14:53   |  #16  
Yeni Üye
39 mesaj

Selam asarisaltik LCD monitör almak çok zor bi şeydir bilirim ben de 2 hafta önce 2 aylık bir araştırmadan pek memnun olmasamda Asus PG191 alarak kurtuldum 2 aylık bir araştırma sonunda listemdeki 2. sıradaki LCD yi aldım birimcisi benq FP93G X di ama Ankara da bulamadım. Asus pg191 almamdaki neden de formlardaki olumlu yazılardı ama hepsi palavra yada yanlış değerlendirmelermiş. Güvenilir bir kaynaktanda esaslı bir inceleme (türkce)bulamadım. sonuçda şuan monitörümden memnun değilim karanlık sahnelerde oyun yada filmlerde görüntü berbat. ürün de 2+1 ses sistemi var ses yarıdan fazla açılınca tiz seslerde bozulma oluyor. herhangi bir kaynaktan ses kullanımı olmasa da boşta hoporlörden rahatsız edici bir hışırtı geliyor ve bunların hepsi 830 YTL. bu kadar çok şeyi neden yazdım çünkü LCD ler için yazılan övgülere inanma sağlam bir kaynaktan yapılan incelemeler sonunda bir LCD al.

Son Düzenleme: kory ~ 16 Ocak 2007 14:57
asarisaltik
20-01-2007, 20:53   |  #17  
OP Taze Üye
7 mesaj
kory
Selam asarisaltik LCD monitör almak çok zor bi şeydir bilirim ben de 2 hafta önce 2 aylık bir araştırmadan pek memnun olmasamda Asus PG191 alarak kurtuldum 2 aylık bir araştırma sonunda listemdeki 2. sıradaki LCD yi aldım birimcisi benq FP93G X di ama Ankara da bulamadım. Asus pg191 almamdaki neden de formlardaki olumlu yazılardı ama hepsi palavra yada yanlış değerlendirmelermiş. Güvenilir bir kaynaktanda esaslı bir inceleme (türkce)bulamadım. sonuçda şuan monitörümden memnun değilim karanlık sahnelerde oyun yada filmlerde görüntü berbat. ürün de 2+1 ses sistemi var ses yarıdan fazla açılınca tiz seslerde bozulma oluyor. herhangi bir kaynaktan ses kullanımı olmasa da boşta hoporlörden rahatsız edici bir hışırtı geliyor ve bunların hepsi 830 YTL. bu kadar çok şeyi neden yazdım çünkü LCD ler için yazılan övgülere inanma sağlam bir kaynaktan yapılan incelemeler sonunda bir LCD al.
Cok sagol kardesim..Bende sana birsey anlatayım PHILIPS 190CW7CS ile Samsung 940BW yanyana idi Philips kağıt üzerinde özellikleri samsunga gore süper  ancak samsung philips  ten 2 kat daha iyi gorunut veriyor bence sirketlerde palavra özellik koyuyor

vantage
20-01-2007, 20:58   |  #18  
Üye
56 mesaj

arkadaşım benim lcd den yana çok canım yandı. ölü piksel dedikleri durum. sen sen ol ne marka olursa olsun lcd yi görmeden, beyaz ve siyah sayfalarda kontrol etmeden sakın alma, sipariş falan etme. git sergileri falan takip et ordan seç beğen al. sen de yanma

asarisaltik
21-01-2007, 20:44   |  #19  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yardımcı olan arkadaslara cok tesekkür ederim..Bugun Vatan Bilgisayar'dan Samsung 940BW aldım.2 saattir kullanıyor cok güzel ve yeterli bir kalitesi var..Ölü piksel falanda cıkmadı allaha sukur cıkmazda inş:)Şuan için sorun yok dvd izledim goruntuler hic bir sekilde karısmıyor..Bir kusur görüürsem burda sizlerle paylasırım..Oyun daha oynamadım ama dvd de kalite iyi olduktan sonra oyundada aynı performansı alırım..Bu arada sunuda solemeden edemiycem kutunun icinden DVI kablosu cıkıyor yaklasık 20 ytl değerinde bence güzel bir artısı(Philips'lerde kutudan cıkmıyor buda fhilips almamam icin bir neden daha:)

nazif_bahar
22-01-2007, 03:31   |  #20  
Üye
55 mesaj

Arkadaşım ben LCD ye geçeli birkaç ay oldu , baya bi araştırma yaptım zamanında. En önemlisi ÖLÜ PİKSEL garantisi olayı buna dikkat. ""Alırken Mümkünse çalışır durumda göré"" ole al Marka Olarak Ben PHILIPS ALDIM 170X6 Modeli çok memnunum fiyatı da oldukça iyi  Aynısının 19" olanı var 190X onu incele derim PHILIPS ölü piksel garantisi veren nadir markalardandır.

KOlay gelsin ....

kory
22-01-2007, 17:27   |  #21  
Yeni Üye
39 mesaj

nazif_bahar kardeş
Alırken Mümkünse çalışır durumda göré"" ole al'' Diye okuyamadığım bi şekilde yazmışsın ama biraz geç kalmadınmı.
Arkadaş zaten ayın Onbirinde almış. Ama ölü piksel garantisi önemli bir şey sana katılıyorum ancak olay sadece ölü piksel çıkmaması olayı değil ben de Asus aldım 1 yıl ölü piksel garantisi var deniliyor iyi hoş da 800 YTL lik bir monitör de film izleyemiyorum görüntü rezil. Asus u da herkes övüyor içi hava dolu boş incelemelermiş hepsi.

mkep
11-04-2007, 10:29   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj
asarisaltik
kory
Cok sagol kardesim..Bende sana birsey anlatayım PHILIPS 190CW7CS ile Samsung 940BW yanyana idi Philips kağıt üzerinde özellikleri samsunga gore süper  ancak samsung philips  ten 2 kat daha iyi gorunut veriyor bence sirketlerde palavra özellik