LCD monitör kiliti diye bişey varmı??*

catlak_mami
13-04-2011, 13:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

slm arkadaslar yeni lcd monitör aldım asus 2 gün sorunsuz kullandım 3.gün durduk yere ekrana bi kutucuk geldi ve ekran siyah oldu ne yaptımsa görüntü gelmedi.sonra benim eski crt monitörü taktım sorunsuz çalışıyor dün lcd yi taktım yeniden denemek için yine gelmedi görüntü ekranın tuşları dokunmatik iki tane tuşuna aynı anda bastım ve görüntü geldi şu an sorunsuz sizce bu ne olabilir ?? yardımcı olursanız sevirim arkadaslar....

Erşah
13-04-2011, 13:53   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Normal LCD ekranlarda (yanlış hatırlamıyorsam) ekran açıkken menü tuşuna basılı tutarak monitörün kapatma tuşuna basarsan OSD kilidi devreye girer.Bunu geri açmak için yine aynı şeyi uygulamalısın.Ama kilit devredeyken monitörün çalışması lazım.Kilit sadece menülere girişi engeller.Bence monitörünün kullanım klavuzunu hatim etmelisin.

catlak_mami
13-04-2011, 13:59   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

evet onu biliyorum monitörü belirli ayarlara alıyorsun ve tuşları kilitliyorsun.benim sorunum onunla alakalı değil galiba durduk yere video ouput gibi kutucukta bi yazı geldi ve ekran kapandı tuşlarına filan dokunmadım ben yani sonra ekranı çıkardım 45 dk falan sonra tekrar taktım çalıştı 30 dk sonra tekrar kapandı sinir oldum çıkardım attım içeriye crt monitörümü kullanmaya başladım dün arkadas geldi deneyelim bi dedik işte iki tuşuna aynı anda bastı ekran geldi ve hala kullanıyorum sorun yok dünden beri kardes klavuz genelde yabancı baktım ama anlamadım bişey