"LCD MONİTÖR YERİNE LCD TV" NE DERSİNİZ

tarikbek
02-12-2006, 23:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Arkadaşlar lütfen cevap yazın. Şu an elimde 7 aydır kullandığım PHILIPS 190X6FB 19" TFT LCD MONİTÖR SİYAH   var. Ama ben hd desteki bir monitör almak istiyorum şu an en iyi ürün olark gözüken (daha doğrusu çözünülürlük olarak)  Apple 20 Cinema Display HD var fiyatıda 1904,00 YTL  Kredi kartıyla tek ödeme ama sizlere sormak istiyorum monitör yerine full hd destekli
TOSHIBA 37WL67Z 37" LCD TELEVİZYON alsam ne dersiniz.

YANİ BOMBO SORU ŞU :
  LCD TV ALSAM PC ÇALIŞMALARINDA MONİTÖ RAHATLIĞI OLURMU.
  TEŞEKKÜRLER.

tarikbek
03-12-2006, 00:18   |  #2  
OP Yeni Üye
44 mesaj

ARKADAŞLAR PC Yİ LCD TV YE BAĞLAYIP KULLANAN HİÇ YOMU ARANIZDA. LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM.

viking20
03-12-2006, 01:37   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

paran çoksa al,kullanabilirsin.
Hem LCD monitor hemde tv uygun fiyata !!(alıntı).

marka /model konusunda birşey diyemem ,senin bütçene/zevkine kalmış.
:)öyle bir soru soruyorsunki?merak etme fazla fazla Monitör rahatlığı olur(tabii o sırada evde biri TV izlemek istemezse).
Dergilerdeki yapılan test sonuçlarına bakman/incelemen gerekecek.Ben LCD TV konusuna hiç girmedim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 03 Aralık 2006 01:53
egemengiga
03-12-2006, 10:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

LCD TV alirsan ve PC ye tam olarak tanitamazsan, cozunurluk sorunlari yasayabilirsin.

ornegin, 19" bir LCD monitorun maksimum cozunurlugu 1280x1024 olsun. bu monitoru masaustunde 1024x768 cozunurlugunde kullanildiginda gorunku cok kotu gelir. yani sen de Toshiba 37" aldigini dusunursek 1920 x 1080 cozunurlugunde kullanman gerekecek. isletim sistemi TV ye uygun cozunurlukleri gosterir mi bilemem. herhangibir magzadan denettirebilirsin. elbet hem LCD TV hem de PC satan bir yer bulursun.

viking20
03-12-2006, 13:55   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

evet Arkadaşıma katılıyorum,teknik detayları çok iyi etüd etmek gerekecek,hem TV hemde PC cephesinden.Sonradan tüh bu iş olmuyor/olmadı dememek için.Satın alınacak yere ve aslında en iyisi (bu işlerde UZMANLAŞMIŞ)teknik servislere satın almadan önce gidip,görüşüp fikir danışmak gerekli,diye düşünüyorum.

lazrailefsanesi
04-12-2006, 04:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj
egemengiga
. yani sen de Toshiba 37" aldigini dusunursek 1920 x 1080 cozunurlugunde kullanman gerekecek.
Bu çözünürlükte gözlerini bozmamak için de sağlam bir ekran kartına ihtiyaç duyacaksın.Bence acele etme hem piyasaya hd tam otursun hemde dx10 destekli ekran kartları çıktığı zaman ikisini birlikte bi kombinasyon olarak bir kez daha düsünürsün. Bunun haricinde illa alacaksan bile hd destekli olması ve bilgisayara baglaman hd film izleyebilcegin anlamına gelmiyor.Okudugum haberlere göre tv nin de kendisinde özel bir baglantı birimi olması gerektiği yoksa koruma hakları vs dolaysıyla dusuk çözünürlükte izletcegi yönünde haberler var.

tarikbek
04-12-2006, 11:10   |  #7  
OP Yeni Üye
44 mesaj

işlemcim çift çekirdek intel pentium 3.00 , anakart çift çekirdek destekli asus, kingston 1024 ram var ayrıca şu sipariş verdim
   ekran kartım ise:SAPPHIRE RADEON X1600 PRO HDMI 256MB GDDR3 PCI-E EKRAN KARTI 11071-28-50R
   AÇIKLAMA (( HDMI girişi olan lcd tv, plazma tv veya lcd ekran’a X1600PRO HDMI’ı bağlayarak dijital ses ve dijital görüntüyü tek kablo üzerinden aktarabilirsiniz,HDMI :Var.
D-Sub :Analog standart vga çıkışı (mavi )
TV Out Desteği :Var - 1024x768
Çift Monitör Desteği :Var - Hydravision 3
HDTV Uyumlu :Evet
HDCP Hazır :Evet ))

BU BİLGİLER IŞIĞINDA SİZ SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİN DEĞERLENDİRMELERİNİ MERAKLA BEKLİYORUM.

ALKASKAN
04-12-2006, 23:07   |  #8  
Yeni Üye
30 mesaj

LCD Tv lerin sadece büyük ekranlı olanlarında çözünürlük yüksek onun dışında 20" lcd-tv olanların çözünürlükleri 640x480 ben tavsiye etmem. Bende yok ama bir mağzada siemens marka plazmaya pc yi bağlamışlardı. İğrenç görüntüsü var. Renleri canlı değil. Dvd oynatımı bildiğimiz dvd gibi. Zaten tv lere harici dvd player taktığınızda ondan daha iyi görüntü alıyorsunuz. Üstelik evde birilerinin tv izleyeceği tutarsa o zaman pc için beklemeniz gerekecek :=)

lazrailefsanesi
05-12-2006, 01:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Son bilgiler ışığında seni bir aydınlatalim.Sen bu sevdadan bence vaz geç.Sebeplerine gelelim.Öncelikle ekran kartının hd desteği var bu güzel birşey ve ( 720p)'ye kadar destekliyor alırken buna dikkat et! Ama ekran kartın x1600 olsa bile çift monitor vs islemlerde zorlanabilir bunu diyim.(bende x800xl var ve senin 12 is hattına karsılık bende 48 is hattı var ve cift monutor anca rahat ettim)
İkinci olarak senin almayi düsündügün lcd tv'nin tepkime süresi (yani ekran tazeleme hızı diyelim) Tepki süresi: <=25ms
.Oyunlar icin tavsiye edilen minumum süre 8ms.2ms olursa tatdan yenmiyor.25 ms demek bunda oyunu unut demek bir kere.İstersen crossfire yap.Monutor oyunun hızına asla ve asla yetisemiyecek.Bunun haricinde 1280x1024, 75Hz demek gözlerini acıtcak.saglıklı oran en az 80Hz olamsı yönünde bunun altında kalan hz ler gözleri yoran belli bir yerden sonra resmen gözleri acıtan bir degerdir.Gözlük takmaya neden olabilecek sekilde gözleri bozabiliyor.
Yinede para senin.Benim tavsiyem illa eksantirik birsey yapmak istiyorsan projektör al.Hd desteklisi de var.Fiyat olarak aynı.1900 rahatlıkla bulabilirsin.Ama barboların sıkıntısıda ampulleridir.Omurleri ortalama bir ila 2 yıldır ve en cok para eden kısımları ampulleridir.Sen yazık etme gözlerine 19' TFT LCD philips'ini al.

DİP NOT: Benim ekran kartımda hd destekli ve hd fragmanları rahat bi sekilde LG flatron 775ft CRT monutorlerimde izleyebiliyorum.Cozunurlugu artırarak 720p tadında izlenebiliyor.Önemli olan monutorunun (daha dogrusu ekran kartının izin verdigi) en buyuk cozunurluk oranı.

Flashman
02-02-2007, 17:43   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

supper kalite olsun dersen sony bravia lcd al bence www.istanbulbilisim.com.tr fiyat olarak su anda en iyi gordugum site daha once notebook almıstım teknik serviste sorunsuz