LCD satışlarında patlama yaşanıyor

CHIP Online
21-06-2009, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir araştırma şirketi, 2009 yılında LCD satışlarında adeta bir patlama yaşanacağını duyurdu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/lcd- ... asaniyor_13462.html

Resimlerle: BRAVIA LCD TV Serileri ile "Gerçeği" Keşfedin!

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan DisplaySearch, yaptığı son araştırmasının sonuçlarını geçtiğimiz günlerde kamuyoyula paylaştı.

Buna göre günümüzün en popüler ekranlarından biri olan LCD'lerin (Liquid Crystal Display) satış rakamının her geçen gün biraz daha arttığı vurgulanırken, geleceğe dönük bir tahmin de yürütülerek bu yıl içinde geçen yıla nazaran LCD satışlarında %21'lik bir büyümenin hedeflendiğinin altını çizdi.

2009 yılı içerisinde 127 milyon adet LCD'nin kullanıcılara ulaşacağını belirten DisplaySearch, 2008 yılında bu rakamın 105 milyonda kaldığına dikkat çekti.

Tüm konu: LCD satışlarında patlama yaşanıyor

İzleyin: AOC 2218PH

Resimlerle: BRAVIA LCD TV Serileri ile "Gerçeği" Keşfedin!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz LCD'nin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

a.ozcan
21-06-2009, 16:33   |  #2  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,013 mesaj

Tartışalım bakalım,
Ben LCD'nin geleceğini çok iyi görüyorum çünkü teknoloji hızlı ve iyi birşekilde gelişiyor bundan 20 Yıl felan önce renkli televizyonlar bile yoktu sadece siyah beyaz televizyonlar vardı oda herkezin evinde yoktu.Sadece maddi durumu iyi olanlarda vardı vede televizyon boyutları o zaman çok büyüktü..
Ve şimdi LCD - PLazmalar çıktı 1cm lik dahada ne çıkacağını bilemiyoruz sadece tahminlerle yetiniyoruz bundan 20 yıl önce LCD'nin olabileceğini sorsaydık kımse oyle birşey olur demezdi ama şimdi arabaları kaldıracağız artık hava trafiği olcak herkes'in uçağı olcak desek bile olabilir yani . Sanırım saçmaladım :)
~Saygılarımla

H@ckerCesur
21-06-2009, 18:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

bence saçmalamadın. Teknoloji çok hızlı ilerliyor. Ve lcdnin gelecegi parlak. En azından 15 yıl daha hüküm sürer piyasaya. Sonrası içinde yorumda bulunmayacagım. İlerde bu yazımı okuyanlar gülmesinler diye...

Der Rote BaroN
22-06-2009, 00:02   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Yorumlar güzel. (:
Ben de yakın bir zamanda almayı düşünüyorum. Eski teknolojiyi terk etmenin zamanı geldi.

a.ozcan
22-06-2009, 11:48   |  #5  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Aynen çok yakın zamanda bende bir LCD alacağım.Siz ne marka bakacaksınız ben Vestel'e bakacağım.