LED ekran kalitesi nereden anlaşılır? [YARDIM]

Aisu
13-09-2013, 01:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar Laptop daki LED ekranın kalitesini kağıt üzerinden nasıl anlayacağız, yani internette birkaç konu gördüm, adam LED ekran laptop almış fakat görüş açısını biraz değiştirdi mi ekran biranda kararıyor veya mavileşiyormuş, kısacası çok iğrenç bir hal alıyormuş, fakat LCD lerde böyle olmuyordu, bir tanıdığımızda LED ekranın kalitesinin önemli olduğunu, piyasadaki çoğu laptobun LED kalitesinin oldukça kötü olduğunu söylemişti, biraz araştırdım ve galiba haklı olduğunu düşünmeye başladım, tüm laptopları deneme şansım yok, acaba bunu öğrenebileceğim bir yer var mı? Piyasada IPS LCD li laptop aradım fakat bulamadım, düz LCD ekran bile bulunmuyor, hepsi LED e geçmiş, büyük bir ihtimal almayı düşündüğüm laptop 2000-3000 TL lik MSI laptobu olacak, acaba MSI lerin LED kaliteleri nasıldır, benim düşüncem iyi olduğu yönünde çünkü MSI genelde oyun laptobu yapıyor ve oldukça satıyor çokta güzel ürünleri var, bir oyunsever kesinlikle ekrana önem verir diye düşünüyorum, MSI ler bu kadar satılıyorsa kesinlikle ekranı iyidir diye düşündüm, ama yinede size bir danışayım dedim.

Alacağım Laptop 120-128GB SSD li, i5 veya i7 işlemcili ekran kalitesi iyi bir laptop olacak.