Led Tv mi Plazma Tv mi?

h.ozgur
13-02-2013, 00:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

Arkadaşlar bu konu daha önce açılmış ancak çok uzun zaman olmuş. Güncel olmadığından ve her gün ilerlediği için tekrar gündeme getirmek istedim. Başta Led tvler daha iyi diye düşünüyordum ancak ölü piksel, bulutlanma ışık sızması hızlı görüntülerde kayma, atlama derken soğumaya başladım panasonic ise dur durak bilmeden plazmaları geliştirmeye devam ediyor. özellikle 2013 vt, zt s60 serileri çok iyi duruyor. Ancak bu konularda genel bir bilgiye sahibim. Bir kere alınıyor bu tvler. o yüzden artısı ve eksisiyle doğru yönlendirmelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

grezimonk
13-02-2013, 02:10   |  #2  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

LED LCD varken PLASMA mantıksız kaçıyor... LED aydınlatmalı LCD'lere bak karar ver son çıkan serilerde görüntü kalitesi çok iyi... ARÇELİK, BEKO, LG, SAMSUNG, PHILIPS tercih listesinde üst sıraları almalı + smart tv özelliklerini kullanmıyacaksan smart tv almanın anlamı yok...

endlessnight
15-02-2013, 16:05   |  #3  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

plazma daha eski bir teknoloji Led tvler çok  daha iyi görüntü kalitesine sahip ve az enerji tüketiyor. Mesela bununla ilgili olarak LG2nin LM serisini inceleyin tam olarak ne demek istediğimi anlayacaksınız.