Legacy LAN boot

oturanboa
12-12-2011, 20:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

İyi günler

Aslında konuyu nereye açacağımı bilemedim ama sorunum windows 7 boot u olduğu için buraya açtım eğer saçma bi iş yaptıysam şimdiden özür dilerim.

Yeni bir bilgisayar aldım ve hala bootlayamadım. Bilgisayarın optik sürücüsü yok ve o yüzden dvdden boot söz konusu değil. Usb den boot yap dediğinizi duyar gibiyim ama elimdeki tek usb ipod um ve onuda formatlayarak üzmek istemiyorum.

Anakartın boot listesine girdiğimde "Legacy LAN" diye bi seçenek gördüm. Daha önce adını bile duymamıştım biraz araştırdım hiç bişey anlamadım.

O yüzden simdi size soruyorum arkadaşlar elimde bi laptop var ve bu laptop yeni bilgisayarla aynı ağa bağlanmış durumda. Yeni bilgisayarda ethernetle ağa bağlanmış durumda.

Bileniniz varsa Legacy LAN boot unu nasıl gerçekleştirebileceğimi bana kısaca anlatabilir yada okuyabileceğim bi link verebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

oturanboa
12-12-2011, 20:39   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Yada ben ipod u formatlayıp boot belleği yapsam sonra düzeltebilirmiyim? Çok zahmetli olur mu?

Deniz Selçok
12-12-2011, 20:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Sana bunu anlatmak isterim ama sırada bir kullanıcı içni bu çok zahmetli ve karmaşık olacaktır. Sana tavsiyem ya biir 4 gb usb bellek satın al, yada ipodunu formatla ve usb boot için kullan. Windows 7 iso imajın ve windows usb boot tool ile bu iş çok kolay. Buradan kurabilirsin:
http://images2.store.microsoft.c ... s7-USB-DVD-tool.exe

oturanboa
12-12-2011, 21:04   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Anlatabilceksen dinlemeye hazırım :) çokta şuursuz sayılmam çabuk öğrenirim hadi yapalım :)

Deniz Selçok
12-12-2011, 23:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Öncelikle Windows 7 için 1.7 GB boyutunda AIK'i indirmen gerekiyor. SP1 isosu ile kurulum yapacaksan da bu 1.7 GB a artık 880 mb lık bir ek paket indirmen lazım. Başlangıç aşaması bu :D

mustafa2116
14-12-2011, 12:35   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: oturanboa  
İyi günler

Aslında konuyu nereye açacağımı bilemedim ama sorunum windows 7 boot u olduğu için buraya açtım eğer saçma bi iş yaptıysam şimdiden özür dilerim.

Yeni bir bilgisayar aldım ve hala bootlayamadım. Bilgisayarın optik sürücüsü yok ve o yüzden dvdden boot söz konusu değil. Usb den boot yap dediğinizi duyar gibiyim ama elimdeki tek usb ipod um ve onuda formatlayarak üzmek istemiyorum.

Anakartın boot listesine girdiğimde "Legacy LAN" diye bi seçenek gördüm. Daha önce adını bile duymamıştım biraz araştırdım hiç bişey anlamadım.

O yüzden simdi size soruyorum arkadaşlar elimde bi laptop var ve bu laptop yeni bilgisayarla aynı ağa bağlanmış durumda. Yeni bilgisayarda ethernetle ağa bağlanmış durumda.

Bileniniz varsa Legacy LAN boot unu nasıl gerçekleştirebileceğimi bana kısaca anlatabilir yada okuyabileceğim bi link verebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

lan üzerinden format mini işletim sistemi barındıran yada mini açılış yapabilen bioslarda geçerlidir. Her bios ta lan kurulumu mevcut olsada nadiren çok azından işletim sistemi özelliği vardır.