Lenovo laptop donma sorunu

efev12
02-10-2016, 13:48   |  #1  
efev12 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle herkese merhaba başlıkta da okuduğunuz üzere Lenovo markalı laptopum çok sık donuyor, donmaktan kastım kitleniyor ve kapatıp açmak zorunda kalıyorum bu oyun oynarken, video izlerken veya face twitter da takılırken bile oluyor ve artık çok sinir bozmaya başladı, format attırdım fakat hala aynı rami test ettim sorun çıkmadı bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı ?

Sistem Bilgilerim
  • Lenovo G560
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel i3
  • Lenovo Base Board Product Name
  • nVidia 310M
  • Diğer
  • - Kullanmıyorum -
  • 4096 MB
  • iPhone iOS
  • iPad iOS
  • Avea
AtıfBuğra
15-11-2016, 23:24   |  #2  
AtıfBuğra avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

Doğru format atılıpta çözülmemiş sorunlar senin bilgisayarına yüklediğin dosyalardan değil bilgisayarın bileşenlerinden kaynaklanıyor buna sebep olucak şeyleri sıralamak çok mümkün değil açılıp kontrol ettirmen gerekiyor. Format sadece eğer çok nette geziyorsan veya bir anti-virüs programı kullanmıyorsan başvurulması gerek bir şey. İşlemci modülünde bir sıvı vardır pcnin soğumasını sağlar o kurumuş olabilir. herhangi bir yetkili servisin çok kısa surede yapabileceği bir işlem. çok maliyeti yoktur bunun dışında fanında tozlanma veya herhangi bir madde kalmış olabılır. Bunlar ıyı senaryolar eger ekran kartı veya ıslemcı vb bırseyde sıkıntı olduysa malıyet dogru orantılı olarak artacaktır. yasadıgım bır sorun zamanla sorun artıs gosterebılır sorunla alakalı olarak ama durup dururken gecmez aklında olsun