Lenovo Veriface Recognition (Yüz Tanıma Programı)

ettu
28-03-2009, 00:15   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
134 mesaj

Bazı laptoplarda hazır yüklü gelen bu "yüz tanıma programı" ile bilgisayarınızı açıp şifre ekranı geldiğinde, şifrenizi girmeden webcama dikkatlice bakarak açabilirsiniz. Ben denedim (desktop bilgisayar var XP yüklü) sorunsuz çalışıyor. İşin komik tarafı ise programı geceleyin tepemde lamba yanıkken çalıştırıp göz taraması yaptım. Kameraya baktığımda tak diye açıldı. Ama gündüzleyin yani gün ışığında web camın yanına ancak gölge yaparak bilgisayarımı açabildim. İlginç bulanlar için.
http://www.myupload.dk/showfile/191923130fd.rar/
Aşağıdaki alıntı başka bir forumdandır.

Bu program sayesinde bilgisayarınızı açarken şifre girmek yerine sadece kamereya bakmanız yeterli,
nasıl baktığınız üzerinizde ne olduğu önemli değil, ne açıdan durursanız durun program gözünüze odaklanıyor.
şahsen denedim, bir dakika kadar kamera önünde durmadım kameraya baktığım anda windows kendiliğinden açıldı. Herkese tavsiye ederim.
Çalıştır. İlk ekranda ingilizceyi seç ve sol taraftaki butona bas.
i accept the agreement i seç, next, install
Yeni açılan mavili ekran da next > next
gelen ekranda windows giriş şifrenizi yazın.
yüzüne tanıt entera bas.
bilgisayarı yeniden baş
Banned
28-03-2009, 01:16   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
325 mesaj

Kimi entegre kameralar desteklenmiyor. Bir ara eklemeye çalışmıştım. Başarısız oldum. Fakat bilgisayarı her açışımda gölgeye bile dikkat etmektense bi şifreyi aklımda tutarım daha mantıklı diye düşünüyorum.

waybe
28-03-2009, 11:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

daha önce xp ve vista olarak verildi bende kullandım güzel bi program