Lenovo Y580

Darthmaul5
03-03-2013, 23:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

birkaç ay önce lenovo y580 laptop aldım.hddnin yanında bir de expresscache 32gb ssd var ama bu ssd sadece önbellek dosyaları için kullanılabiliyor.normalde win7 yüklüydü ama ben önce ssdyi ayırıp win 8 kurup tekrar ikisini birleştirdim ve sorunsuz çalışıyordu.daha sonra recovery image dosyalarını oluşturdum win8 için.birkaç gün önce tarayıcıyı kapatıp laptobu kapatmaya hazırlanırken ''rapidcache silinsinmi eminmisiniz''e benzer(tam hatırlamıyorum ama sistem dosyalarındandı sanırım) bir uyarı gördüm ben kesinlikle sistem dosyalarını silme gibi birşeyi kasıtlı olarak yapmadım.daha sonra laptobu kapattım ve bu bahsettiğim durumdan şüphelenip tekrar açmaya çalıştım, lenovo yazısı ekranda gözüküyor alttaki daireler dönüyor ama windows başlatılamadan lenovo yazısından 4sn sonra önce ekran kararıyor(siyah ekran değildi sanırım görüntü tamamen gdiyordu)sonra laptop aniden kapanıyordu(restart değil güç düğmesine uzun süre basıp laptobu direkt kapatırken duyduğum sesi duyuyordum bu esnada).tekrar açmaya çalışmıştım sonuç yine aynıydı ama.daha sonra recovery tuşuyla win8 yüklememin ardından aldığım recovery dosyalarını kullanarak sistemi fabrika ayarlarına yakın bir hale geri döndürdüm.şuana kadar bir sorun yok ama asıl korktuğum nokta bu sorunun donanımsal mı yoksa işletim sisteminde sistem dosyalarının hasar görmesi nedeni ile mi oluştuğu.

cevaplarınız için teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
Darthmaul5
03-03-2013, 23:22   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Normalde mesajı değiştirecektim ama imleç gözükmüyor tablette

mesajımda bir bölümü yanlış yazmışım "lenovo yazısından 4sn önce" önce yerine sonra yazıcaktım

barisgo
04-03-2013, 22:11   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 7
99 mesaj

Donanımsal değil benimde eski bir lenovo laptopum var . Boyle kapatırken birşey sordu anlamadım evete tıkladım ekran kapalı şekilde kalıyordu acmaya calıstığımda recoverladım yıllardır da kullanıyorum bir sorun çıkmadı . Bu arada y580 i amazon danmı aldın bende bir laptop alacağımda bakınıyorum .

Darthmaul5
05-03-2013, 01:00   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Teşekkür ederim cevabınız için.Recovery gerçektende müthiş bir özellik.Y580 bir önceki kurban bayramında vatan bilgisayarda satılıyordu fhd ve ssdli modeli.Siz de sanırım y580 düşünüyorsunuz, ama şuan satışı yok sanırım.Vatan bilgisayarda y500 ve msi ge60 modelleri var isterseniz o modellere bakabilirsiniz.

barisgo
05-03-2013, 20:16   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 7
99 mesaj

Açıkçası 3 ay sonra alacağım butun modelleri biliyorum . Ge60 da bir harddisk ses sorunu varmış ondan huylandım lenovo y500un 500gb 16Gb Ssdli Modelini Düşünüyorum . Bir De Sizin Dediğiniz O Ssd İle Harddiski Birleştirme Olayı Nasıl Oluyor Ben 2.Bir ihtimal Olarak Ge60 Alıp 32 Gb Readycache Ssd (sandisk) Almayı Düşünüyorum. İkisi Birleşince Daha Mı Performanslı Oluyor Orasını Anlamadım.