LG 42lk450 lcd tv (?)

wikioogle
18-11-2011, 17:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Arkadaşlar şuan da teknosa da LG 42lk450 lcd tv kampanyası var. Etiket fiyatı 1699 TL olan bu tv şu anda 1199 TL ye indirilmiş durumda. Ben tv den pek anlamadığım için sizlerin önerilerini almak istiyorum. Bir TV de olması gereken özelliklerin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.

Mesela ilk aklıma gelen şeyler şunlar:

*Görüntü kalitesi çok iyi olmalı, bu benim için önemli.
*USB den ya da HDD den video falan oynatmak istediğimde elimdeki formatları ne kadar destekliyor acaba? Mesela özelliklerinde desteklenen usb formatları: jpeg, mp3, mpeg yazıyor. Ancak teknosa katalogunda mkv yazıyor..? Acaba harici bir kaynaktan oynatma olmasından mı kaynaklanıyor bu? Mesela hd yayın yapan bir uydu ile bir hd film mkv formatındamı oluyor.
*TV deki bir programı bir usb ya da bir HDD ye kayıt yapmak istediğimde bunu hanği formatta yapıyor. Mesela kayıt yapacağım video HD ise yayın formatı mkv olacak diye biliyorum ben. Daha sonrasında bunu tekrar izlemek istediğimde bunu izleyemeyecekmiyim yani?

Şimdilik aklıma gelen bunlar, gelirse sorarım. Teşekkürler.

TV yi aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

Son Düzenleme: wikioogle ~ 18 Kasım 2011 17:38
dasti
21-11-2011, 10:49   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

hocam öncelikle şunu belirtmeliyim ki turuncu indirimler gerçekten çok iyi indirimlere sahip oluyor. Bu ürünü de böyle bir kampanya ile bulmak zor doğrusu. Fiyatı gerçekten uygunmuş. Satın almışsındır umarım ?
bu televizyonda yalnız kayıt etme imkanın yok üst modellerinde var onlarında fiyatı biraz yüksek.
Ayrıca usb den belli formatları izleme şansına sahipsin. Fakat medya oynatıcılar var bunları alarak istediğin formatı oynatabilirsin. aşağıdaki linkten o ürünleri de inceleyebilirsin.

wikioogle
22-11-2011, 20:26   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj
Alıntı: dasti  
hocam öncelikle şunu belirtmeliyim ki turuncu indirimler gerçekten çok iyi indirimlere sahip oluyor. Bu ürünü de böyle bir kampanya ile bulmak zor doğrusu. Fiyatı gerçekten uygunmuş. Satın almışsındır umarım ?
bu televizyonda yalnız kayıt etme imkanın yok üst modellerinde var onlarında fiyatı biraz yüksek.
Ayrıca usb den belli formatları izleme şansına sahipsin. Fakat medya oynatıcılar var bunları alarak istediğin formatı oynatabilirsin. aşağıdaki linkten o ürünleri de inceleyebilirsin.
http://www.vatanbilgisayar.com/M ... ucts.aspx?L2=OEMPLY
Öneriniz için teşekkürler hocam. Ben bir tv den beklentilerimi biraz büyüttüm.. 1200 tl vermişken 300 tl daha ekleyerek 1500 tl gibi bir bütçe ayırdın bu işe. Biliyorum bu tv çok uygundu bunun farkındayım. Ancak LED almaya yöneldim. Hadi kayıt yapabilme özeelliğini geçtim, zira bunu uydularda yapabiliyor. Benim için bir harici bellekten oynatabileceği format çeşitliliğinin zenğinliği önemli.. Siz medya oynatıcılarla bunun önüne geçeceğimi söylediniz ama ben çok kalabalık bir tv konsolu düşünmüyorum. Sadece uydu cihazına tahammülüm var. Envayi çeşit uzantılı video geçiyor elime, bu kadar para verip ekranda desteklenemeyen format ibaresini görmek can sıkıcı olsa gerek ;)

Biraz piyasayı araştırınca insan özelliklerden anlamaya başlıyor :) Mesela yukardaki tv için kontrast oranı, tepki süresi, hz değeri iyi sayılır ancak, 1-2 yıl ilerisi için tatmin edici değerlerde değil. Ben 2 ms tepkili, 100 hz de, en az 1000000:1 kontrast değerlerine sahip bir led araştırıyorum hocam.

Son Düzenleme: wikioogle ~ 22 Kasım 2011 20:29
dasti
23-11-2011, 09:46   |  #4  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
1,963 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/t ... ils.aspx?I_ID=54533

şunu bir incele istersen. Yani pek o fiyatlarda bulmamız zor gibi ama bu işini görür sanırsam. :)

technomistic
23-11-2011, 10:06   |  #5  
technomistic avatarı
Yıllanmış Üye
3,520 mesaj

gayet iyi tv