LG cd-rw sorunu

yukan
25-11-2006, 00:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

merhabalar 1 senelik bi lg cd-rw var. sorunum bi ara cd taktıgımda donanım olarak bilgisayardan kalktıgını gordum. bilgisayarı yeniden başlattıgımda geri geliyor. virus yedim sandım format atmak istedim onu bile atarken okumadı bi kaç kes format işlemi yapmak zorunda kaldım hep yarıda kesti. sistemi yukledim. donanımları tanıtmak için cdleri bile zor okuttum... bilgisayarı yeniden başlatmaktan bıktım :) sonra düzeldi sorunsuz çalıştı. bu aralar içerigi fazla mb li olan cdler taktıgımda donanım olarak bilgisayardan kalkıyor yine aynı sorun çıkıyor karşıma. sorun nerden olabilir bilgi verirseni sevinirim

icakmak
25-11-2006, 01:15   |  #2  
icakmak avatarı
Yıllanmış Üye
195 mesaj

CDRW nin data kablosunu kontrol et varsa yenisiyle değiştir

yukan
25-11-2006, 01:19   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

ya evin içi kablo doldu. bilgisayarcıya goturdum orda çalıştı eve getirdim çalışmadı :D herşeyi denedim. zaten kabloda sorun olsa söküp taktıgımda bilgisayarın tanıması gerek. onuda yapmıyor yeniden başlatınca düzeliyor. track cdlerde sorun yok programlardada oyle. mp3le oyun takınca pc donuyor sonra bakıyorum bilgisayarımdan sürücü yok :)

bigen
13-12-2006, 23:33   |  #4  
Üye
85 mesaj
yukan
merhabalar 1 senelik bi lg cd-rw var. sorunum bi ara cd taktıgımda donanım olarak bilgisayardan kalktıgını gordum. bilgisayarı yeniden başlattıgımda geri geliyor. virus yedim sandım format atmak istedim onu bile atarken okumadı bi kaç kes format işlemi yapmak zorunda kaldım hep yarıda kesti. sistemi yukledim. donanımları tanıtmak için cdleri bile zor okuttum... bilgisayarı yeniden başlatmaktan bıktım :) sonra düzeldi sorunsuz çalıştı. bu aralar içerigi fazla mb li olan cdler taktıgımda donanım olarak bilgisayardan kalkıyor yine aynı sorun çıkıyor karşıma. sorun nerden olabilir bilgi verirseni
Aynı sorun bende de vardı; hiç sebep yokken görmüyordu;şu an sorunsuz çalışıyor;2003 den beri kullanıyorum,gce8520 modeli ama acayiip soğudum lg lerden