LG'den iki yeni 4K çözünürlüklü televizyon!

CHIP Online
24-07-2013, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

4K çözünürlüklü TV'ler ilginizi çekiyorsa, LG'nin bu iki yeni TV'sine bakmadan geçmeyin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lg- ... levizyon_41630.html

LG Electronics 84 inç ULTRA HD TV'nin ardından 4K teknolojisine sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD modellerini küresel pazarda tüketicilerle buluşturduğunu açıkladı. Başlangıç olarak geçen ay Güney Kore'de piyasaya çıkan LA9700 HD TV serileri ABD'nin yanı sıra, İngiltere, Rusya ve Avustralya'da pazara sunulacak.


"84 inç ULTRA HD TV'mizi geçtiğimiz yıl CES Fuarı'nda tanıttığımızda aldığımız tepki muhteşemdi" diyen LG Electronics Ev Elektroniği CEO'su Havis Kwon sözlerine şöyle devam etti: " Yeni ULTRA HD TV modeli, NANO FULL LED ışıklandırması, yeni boyutları ve Tru-ULTRA HD motoru ile kendi sınıfında bir ilk."


8.3 milyon piksel çözünürlüğe sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD TV'ler, geleneksel televizyonların görüntü kalitesini dörde katlıyor. Tru-ULTRA HD motoru sayesinde görüntü kalitesi daha da zenginleşirken kullanıcılar tüm videoları ULTRA HD kalitesine yakın bir formatta izleme olanağı elde ediyor. Ürünün NANO FULL LED arka aydınlatması görüntüde daha derin siyahlık, parlaklık ve kontrast sunuyor. In-Plane Switching (IPS) özelliği ile 178 derecelik izleme açısı sağlıyor.


Tüm Konu: LG'den iki yeni 4K çözünürlüklü televizyon!

Kaynak: www.chip.com.tr