LG E510 özellikleri iyi mi bi bakarmisiniz?

robinex
02-11-2008, 20:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

intel dual core 1.86
1 mb L2 cache
mobile intel GL960
512 MB DDR2 RAM
120 MB HARDDISK sata 5400rpm
15.4" EKRAN
intel GMA X3100 EKran kartı(kac mb oluyo bilmiyorum hacıba 128mb)
Dvd combo-dvd süper multi dual layer
wireless var

iste böyle bi bilgisayar. uzun süredir pc işiyle uğraşmıyorum(yaklaşık 4 yıldır) biraz paslandim bu işlerde. bu pc nin özellikleri düşük gibi ama şuan işimi görüyo.

MERAK ETTIĞIM SORULAR?
1- bu cihaza bu kriz'de 1000 YTL VERDIM(O GÜN dolar 1.690 di) iyi mi?

2-ben bu cihazın ilerde hangi parçalarını yükselte  bilirim?

3-orjinal wista yüklüydü ama aldığım da xp'ye çevirttim!
-iyi mi yapmışım?
-xp'de mi yoksa wista'da mi daha hızlı çalışır?

4- Az cok işletim sistemi kurmayı biliyorum ama wista hic kurmadım, kurma düsünüyorum ama beğenmezsem xp'ye dönmek iÇin xp cd'sinin icine sata harddisk'in driverinı atmam lazım galiba(entegre yapmayi biliyorum) nasil bulurum hangi driveri atacağımı?

yardımcı olan ve olmayan tüm arkadaşlara teşekkürler...

DaRWeLL
02-11-2008, 21:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
robinex
MERAK ETTIĞIM SORULAR?
1- bu cihaza bu kriz'de 1000 YTL VERDIM(O GÜN dolar 1.690 di) iyi mi?

2-ben bu cihazın ilerde hangi parçalarını yükselte  bilirim?

3-orjinal wista yüklüydü ama aldığım da xp'ye çevirttim!
-iyi mi yapmışım?
-xp'de mi yoksa wista'da mi daha hızlı çalışır?

4- Az cok işletim sistemi kurmayı biliyorum ama wista hic kurmadım, kurma düsünüyorum ama beğenmezsem xp'ye dönmek iÇin xp cd'sinin icine sata harddisk'in driverinı atmam lazım galiba(entegre yapmayi biliyorum) nasil bulurum hangi driveri atacağımı?

yardımcı olan ve olmayan tüm arkadaşlara teşekkürler...

1- 1000 ytl bana biraz fazla gibi geldi ama doların yükselişindendir dolar düşükken alsaydın fiyat 800 ytl gibi bişe olurdu
2- Laptoplarda genelde ram değiştirilebiliyor.ramini 1 gb yapabilirsin.onun dışında bir parçasının değişeceğini sanmıyorum
3- XPye çevirmen iyi olmuş.Çünkü vista en az 1gb ram istiyor(önerilen 2gb) senin 512 ramla vistadan performans alman zor olurdu.
4-  Şuan bişey diyemiycemGözünü devirmiş arkadaşlar detaylı anlatımı verefcektir

robinex
02-11-2008, 21:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

teşekkürler. ama pek sevindirici haber vermemişsin :( yinede canim sağolsun. ayiraca söylemeyı unutmusum ekran kartinin kac olduğundan emın degılım bılen varsa yardimci olursa sevınırım bırde
LG'nin sitesindeki E510 modellının hıçbırınde 1.86 DUAL CORE YOK garıp geldı bana ben bu dızüstünü bı telefoncu arkadaştan aldım mal karşiliği NAKIT yerıne bunu göndermış KVK ama LG'NIN sitesiyle uyuşmuyo sizce neden olabilir?

-birde 2gb fazla mi gelir?
-garantisi 2 yıl kendim ram yükseltsem zarar verirmi garantiye?
-ben meraklıyım bu işlere kendim ramini alıp değiştirebilir miyim ki?
-eger garantiye zarar verirse sizce değiştirmek istesem ne zaman değiştireyim?
-bu cihaz bana kac yıl gider?

biraz fazla sordun galiba :)

Son Düzenleme: robinex ~ 02 Kasım 2008 21:24
Raxx36
04-11-2008, 11:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

yeni aldıysan hayırlı olsun ama verdiğin paraya göre düşük bir sistem almışsın...keşke doların düşmesini bekleseydin...

ram ini yükseltebilirsin xp de zaten hatırlamıyorsam 3gb dan sonrasını görmüyor 2 gb idealdir o sistemle vistaya dönmeye gerek yok diye düşünüyorum

ekran kartında x3100 olduğuna göre paylaşımlı yani ram den yiyor 358 e kadar çıkabilir pek aldanma bu duruma tabiki...

ve bu cihaz senin ne amaçla kullandığına bağlı sadece internet film ise 3-4 sene oyunsa 1 sene bile değil

Kaya Erdoğdu
26-11-2008, 15:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

LG marka laptopların ekranları inanılmaz derecedee sallanıyo 2 gün önce arkadaşım aldı ekranı sabit kalmadıı için geri verdi aldıı yereee bilgine..

vunal
28-07-2018, 10:48   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

LG E 510  ..HAKKINDAKI  ÇALIŞMALARIM...ARKADAŞLAR  ÇOK  SAGLAM  BİR  BİLGISAYARDIR...BU  BİLGİSAYAR  ESKİ  OLMASINA  RAĞMEN  GELİŞTİRİLEBİLİR  BİR  BİLGİSAYARDIR.....BENDE  AYNISI  VAR  YAPTIGIM  DEGİŞİKLİKLERİ  BURDA  HER  KESİN  BİLGİ  SAHİBİ  OLMASI  İÇİN  YAZACAGIM...KİMSE  BENİ  ELEŞTİRMEYE  KALKMASIN.....BU  BENİM  CALIŞMAMDIR.....ŞU  ANDA  BU  BİLGİSAYAR  BENDE  VE  HALA  ÇALİŞIYOR

VINDOVS  PROFÖSYÖNEL  64  BIT  YUKLEYIN

4 GB  REM  TAKIN

T7700  İŞLEMÇİ  TAKIN.   2.4  HIZA   ÇIKAR  BILGISAYARINIZ..

Son Düzenleme: vunal ~ 28 Temmuz 2018 10:52