LG G3 16 GB D855TR hafıza sorunu

Daghan Tanık
06-01-2016, 22:08   |  #1  
Daghan Tanık avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar. Lg G3 16 gb Andro 5.0 sürüm telefonum var. Hafıza artsın diye 64 Gb class 10 hafıza kartı aldım fakat söyle bir sorunum var, mesela Google Playstore den bir oyun indirip kurduktan sonra    ayarlar-uygulamalar hafıza kartına taşı diyorum taşınıyor sd kartta gözüküyor oyun ama dahili depolamaya girip obb ve data klasöründeki verileri sildiğimde oyuna girmek istedim mi tekrar indiriyor oyunu. Ne biçim iş bu anlamadım. Ne olur bilen biri varsa yardımcı olsun, sd kartta kayıt yeri kamera ayarlarında gözüküyor. Çektiğim resimler direk hafıza kartında ama dediğim gibi indirdiğim uygulama oyun olsun sorun burda, zamanla cihaz hafızası dolduğu içinde aldığım micro sd kart bir işe yaramamış oluyor. İnternette gorduklerımi de denedim, cihaz rootlama olsun, adb devices intall location 2 komutunu da yaptım olmuyor olmuyor, cihaz gene bildiğini okuyor.
Şimdi sorum şu, inen uygulama oyunları direk hafıza kartına kaydetmesini nasıl sağlayabilirim? Cihazın dahili belleğindeki dosyaları hafıza kartında andorid obb ve data içinede atıyorum dahili yerdekileri silince gene aynı sorun, oyunu ya da uygulamayı baştan indiriyor.Lütfen gerçekten bir bilgisi olan yardımcı olsun çıldıracağım.