Lg GM-735 Eigen ile wireless bağlanma sorunu.

fawori
27-05-2010, 11:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese selam arkadaşlar. Yaklaşık bir aydır bir sorunum var ben Turk Telekomun kampanyasından Lg gm 735 telefon aldım kullanıyorum hiç bir soırunum yoktu mükemmel çalışıyordu. Bir ay önce Airties 6271 modemime rest attıp şifreyi değiştirdim telefon wifi a bir türlü girmiyor.Laptop da var onda hiç bir problem olmuyor. Denemediğim şey kalmadı modeme defalarca reset atıp değiştirdim bu windows phone pda telefonlarda hard reset yani format var onu defalarca telefona attım. Modemein güncellemesini yaptım.Olmuyor olmuyor olmuyor.....
  Ayrıca dışarıda wifi lara tık diye giriyor hiçbir problem yok evdeki modemle uyşturamıyorum bir türlü.Wpa - Wpa2 - Wep şiflereleme türleri hepsinde aynı problem . telefonun wifi bölümünde ayarlarının birisinde (SUNUCUNUN ATAGIĞI IP: fe80::221:e8ff:fe5 )  diye saçma bir ıp adresi çıkıyor sonra bağlantı gerçekleşmedi diye yazı çıkıyor.
   Ben bu konuyu www.ctrlpda.com 'daki arkadaşlarada sordum ama çözüm alamadım lütfen anlayan arkadaşların değerli bilgilerine ihtiyacım var çok sevinirim çünkü güzelim telefondan soğudum.

Son Düzenleme: fawori ~ 27 Mayıs 2010 11:23
giray2
24-01-2011, 23:58   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

farkindayim cok once acilmis konu ama ben bu sorunu yeni yasadim ve simdi cozdum. takip ediliyorsa ne ala! takip edilmiyorsa da yasayip da google'da aratan olursa benim gibi denk gelecektir diye ben yanitlayayim;

simdi sorun su: wireless yayin yapan cihaz oyle bir ip sahibiki(bendeki 192.168.0.1 idi) bizim telefon sizin de yazmis oldugunuz gibi sacma hatta bir ip adresi olamayacak rakamlari adanmis ip olarak goruyor ve kesinlikle baglanmiyor. cozum aslinda cok basit. sorunu cihazda arayarak bende cok zaman kaybettim ama biraz evvel kendi cihazimin ip adresini yazdiktan sonra "idi" demis olamamin sebebi sadece bana wireless yayin yapan cihazin ip adresindeki "1" in yerine "2" koydum yani (192.168.0.2) haline getirdim ve telefon da bunun aynisinin sonu "54" olani seklinde random bir ip aldiCool sonuc "Bağlantı Kuruldu" Ağzı kulaklarına varıyor