lg tv time machine hdd formatsız çözüm önerisi

salihmursel52
14-03-2013, 12:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

arkadaşlar ben lg 42 lm 669s 3d smart led tv var bu cihazda zaman kaydırma ve kayıt ozelliği var ben forumda anlatıldığı gibi servis menusu falan kurcalamadan cihaz kendiliğinden kayıt özelliği ve zaman kaydırma özelliği açık geldi faka bendede seagate 2 tb gofleks 4/2 film dolu bir hdd var bunu taktığımda görüyor ama kullanmak istediğimde hdd format atmak istiyor bunu format atmadan nasıl halledebilirim sonuç ta bu arşiv için 2 yıl uğraştım lütfen çözüm önerilerinizi bekliyorum

Sistem Bilgilerim
salihmursel52
14-03-2013, 12:47   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

admin en başta umudum chip ekibi bu imkansız değil yapabilirsiniz

endlessnight
14-03-2013, 17:37   |  #3  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

İlginç bir sorun daha önce hiç karşılaşmamıştım çözüm bulursam yazarım.

endlessnight bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
efeoglu
19-03-2013, 17:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

hakkaten farklı bi soru bende hiç yorum yapamadım.müşteri hizmetlerini aradın mı

efeoglu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
endlessnight
20-03-2013, 14:31   |  #5  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Aslında HDD nin yedeğini alıp sonra tv nin formatlamasına müsade edip tekrar yedeği HDD ye kopyalayarak bu sorun çözülebilir gibi geldi bana

endlessnight bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
salihmursel52
27-03-2013, 18:01   |  #6  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: XF LUİ  
İlginç bir sorun daha önce hiç karşılaşmamıştım çözüm bulursam yazarım.
Alıntı: efeoglu  
hakkaten farklı bi soru bende hiç yorum yapamadım.müşteri hizmetlerini aradın mı
Alıntı: XF LUİ  
Aslında HDD nin yedeğini alıp sonra tv nin formatlamasına müsade edip tekrar yedeği HDD ye kopyalayarak bu sorun çözülebilir gibi geldi
arkadaşlar hepinize teşekkurler öncelikle biryere yedek alıp formatlam gibi seçeneğim yok ve cihaza tv kaydı ve zaman kaydırma yapabilmem için format atmak istiyor. hdd  içindeki filmleri izleyebiliyorum bunda sorun yok ama ben zaman kaydırma ve kayıt özelliğini kullanmak istediğimde hdd biçimlendirmek istiyor ben bu biçimlendirmeyi yapmadan aygıtı kullanmak istiyorum

endlessnight
01-04-2013, 13:29   |  #7  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
2,457 mesaj

Hocam sorunu çözerseniz burayada yazında bizimde bilgimiz olsun :)

salihmursel52
02-04-2013, 10:48   |  #8  
OP Taze Üye
12 mesaj

arkadaşlar şimdi ben nasıl bir iş düşündüğümü anlatayım mutlaka çözümü vardır 

format atmadan hdd yi sanki formatlanmış gibi bir duruma getirmenin bir yolu yokmudur yada bunun gibi hddyi format atılmış gibi gösterme nasıl olurNasıl yani?

BrKTFN
11-07-2013, 18:24   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj

Arkadaşım aynı problem bendede vardı 500gb arşivi pc ye kopyaladım. ve formatladım tw de kaydetme yapabiliyorum fakat en büyük soruna gelelim. Bilgisayarda artık HDD görmüyor twde görüyor pc de görmüyor böyle birşey var mı yaa na yapmalıyım şimdi hiç bir fikrim yok..

BrKTFN bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
yahe
25-07-2013, 15:59   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

hdd tanımama olayı var bilgisayardan tekrar ayarlanarak pc de tekrar harddisk gözükebiliyor. Ama tvden yaptığınız kayıtları pc de açamıyorsunuz.Benimde sıkıntım bu bir türlü programını bulamıyorum.HDD yi tv ye takarsın format PC ye takarsın format hep sıkıntı

yahe bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
27-07-2013, 05:00   |  #11  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: salihmursel52  
arkadaşlar hepinize teşekkurler öncelikle biryere yedek alıp formatlam gibi seçeneğim yok ve cihaza tv kaydı ve zaman kaydırma yapabilmem için format atmak istiyor. hdd  içindeki filmleri izleyebiliyorum bunda sorun yok ama ben zaman kaydırma ve kayıt özelliğini kullanmak istediğimde hdd biçimlendirmek istiyor ben bu biçimlendirmeyi yapmadan aygıtı kullanmak

Firmware güncellemesi yapman fayda getirebilir, en azından yeni çıkan formatlarda sorun çıkarmaz.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kepenek_s
09-10-2013, 22:28   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

tv ye başka kullanılabilir hdd tak   ve tv hard diski hangi fortmattan atıyorsa  örnek:(fat32)

sonra kullanıcağın hddki tv de kullanıcağın kadar böl
örnek d: hdd 500gb(veri)  e:hdd 500(tv) olarak bölersen
 bölmek için taşınabilir hdd  1tb hdd Sistemde var olan disk bölümü sahip olduğunuz alanın tamamını kapladığından dolayı yeni bir bölüm oluşturmak için ilk olarak asıl bölümü küçültmemiz gerekiyor. Sistemin kurulu olduğu bölüme sağ tıklayın ve Birimi Küçült seçeneğini seçin yaparsanız işlem çözülmüş olur.
benim kullandığım hdd 1tb  veride olsa sistemde kurulu olsa her türlü 2ye 3e bölmüş olursunuz

Yapamadıysanız Acronis Disk Director Suite  proğramını kullanabilirsiniz
Windows 7 Ultimate kullanıyorum her sistem bu uygulamayı yapamaz  umarım yardımcı olmuşumdur teşekkürler by kepenek
bu msj cevap verebilmek için üye oldum  teşekkürler

Son Düzenleme: kepenek_s ~ 09 Ekim 2013 22:29
kepenek_s bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
salihmursel52
12-10-2013, 07:42   |  #13  
OP Taze Üye
12 mesaj

öncelikle teşekkurler arkadaşım senin dediğin benim de aklıma ama

1. tv hddyi 2 ye bölünce hdd tanımıyor

2. tv hddyi formatlıyor ama hangi format sistemi olduğu (fat32,fat,nfs vs...) belli bile değil dosya sistemini pc tanımıyor

3. benim amacım hdd kayıt ettiğim tv  dosyalarını pc ye taşıyıp düzenlemek gibi işler

sırf bu yüzden 2tb hdd aldım evdeki 5 gb 2.5 inçlik hdd yide tvye taktım 500 gb lik hdd yi işgal etti tvGülüş

salihmursel52
12-10-2013, 07:43   |  #14  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: kepenek_s  
tv ye başka kullanılabilir hdd tak   ve tv hard diski hangi fortmattan atıyorsa  örnek:(fat32)

bölmek için taşınabilir hdd  1tb hdd Sistemde var olan disk bölümü sahip olduğunuz alanın tamamını kapladığından dolayı yeni bir bölüm oluşturmak için ilk olarak asıl bölümü küçültmemiz gerekiyor. Sistemin kurulu olduğu bölüme sağ tıklayın ve Birimi Küçült seçeneğini seçin yaparsanız işlem çözülmüş olur.
benim kullandığım hdd 1tb  veride olsa sistemde kurulu olsa her türlü 2ye 3e bölmüş olursunuz

Yapamadıysanız Acronis Disk Director Suite  proğramını kullanabilirsiniz
Windows 7 Ultimate kullanıyorum her sistem bu uygulamayı yapamaz  umarım yardımcı olmuşumdur teşekkürler by kepenek
bu msj cevap verebilmek için üye oldum  teşekkü

2. tv hddyi formatlıyor ama hangi format sistemi olduğu (fat32,fat,nfs vs...) belli bile değil dosya sistemini pc tanımıyor

3. benim amacım hdd kayıt ettiğim tv  dosyalarını pc ye taşıyıp düzenlemek gibi işler

sırf bu yüzden 2tb hdd aldım evdeki 5 gb 2.5 inçlik hdd yide tvye taktım 500 gb lik hdd yi işgal etti tvGülüş

salihmursel52
12-10-2013, 07:45   |  #15  
OP Taze Üye
12 mesaj

bölmek için taşınabilir hdd  1tb hdd Sistemde var olan disk bölümü sahip olduğunuz alanın tamamını kapladığından dolayı yeni bir bölüm oluşturmak için ilk olarak asıl bölümü küçültmemiz gerekiyor. Sistemin kurulu olduğu bölüme sağ tıklayın ve Birimi Küçült seçeneğini seçin yaparsanız işlem çözülmüş olur.

Yapamadıysanız Acronis Disk Director Suite  proğramını kullanabilirsiniz 
bu msj cevap verebilmek için üye oldum  teşekkürler

kayhanky
18-11-2013, 23:26   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Selam Arkadaşlar.Ben de yakın zamanda LG LA640s aldım. 250 GB Hdd i yedekleyip tvnin formatlamasına izin verdim. Sonra Hdd yi pc ye taktım. (Linux kullanıyorum.Win desteklemiyor) Hdd in iki partisyona bölündüğünü gördüm. Yaklaşık 45 Mb ext3, 230 GB jfs dosya sistemi oluşturmuş. Büyük kısımda apps, TS, TMP, küçük kısımda LGDB.bak LGDB.vol adında dosya ve klasörler var. TMP ve TS yi ancak root olarak açabiliyorsunuz. Ancak TMP klasöründe medya playerlerin desteklemediği formatta dosyalar var. TS klasörü de muhtemelen time shift fonksiyonunda veri kaydı yapıyor ve  hdd ayrılınca ya da tv kapatılınca siliniyor. Anlaşılan şimdilik tv de kaydedip pc de izleme imkanı yok.

joker8667
23-11-2013, 21:09   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Kardes bende samsung 40es8000 var onda bicimlendirme yaptiginda xfs formatina ceviriyordu seninkide oyle olabilir belki

john_henry
02-01-2014, 09:06   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

İlk olarak bilgisayarıma sağ tıklıyoruz ve yönet diyoruz ardından depolama ve ardından da disk yönetimine tıklıyoruz. Karşımıza gelen pencereden alttaki kısımda dvr formatındaki harddiskimize sağ tıklıyoruz ve birimi sil diyoruz. Daha sonra yeni birim oluştur diyoruz ve yönergeleri takip ediyoruz. (sadece ileri demek yeterli herhangi bişeyi değiştirmenize gerek yok). Disk biçimlendiriliyor ve harddisk kullanıma hazır.

john_henry bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
john_henry
02-01-2014, 09:08   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj

Bu sorun benim de başıma geldi. Bu yöntemi uygulayınca hdd yi artık pc de görür hale getirebildim. Maalesef LG tv de hdd nin formatını dvr a değiştirdiği için pc de görünmesi ve izlenmesi mümkün görünmüyor. Bırakın Timeshift olayını teledünya var ben de hdmi üzerinden yayın kaydına izin vermiyor. Ancak receiver üzerinden ve müsade edilen kanalları kayıt yapabiliyorsunuz.Off off..

ElTurcoAhmet
28-05-2014, 14:34   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

Bu konuyla ilgili LG'ye mail gönderdim. Gelen cevapta şunlar yazılıydı.

Bu hard diske kaydedeceginiz görüntüler sadece bu televizyonda izlenebilir. Korsan kopyalamayi önlemek amaci ile böyle bir yöntem uygulanmistir. Bu durumun degistirilmesi mümkün degildir

Baskan55
02-06-2014, 13:20   |  #21  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba dostum

sanırım usb hdd ntfs formatında filmlerini başka bir sürücüye yedekle ve fat 32 olarak formatla yada bunları yapmadan önce fat32 ile formatlanmış boş bir disk bulun bakalım o görüyor mu. Görüyorsa 2 tb hdd fat32 olarak formatla ve filmlerini taşı usbden tv bağla o zaman görebilir saygılarıma

smiyrna
15-10-2014, 13:57   |  #22  
Taze Üye
6 mesaj

salihmursel52 kardeşim bende lg la660s serisini kullanıyorum kurulumda teknik sevise bende harddisk olayını sorduğumda sorun harddiski 2tb. kullanırsan görme şansın zorlaşır dedi yani kapasite yüksek olduğu için kasıyor bu yüzden hata veriyor umarım açıklayıcı ve yardımcı olmuşumdur syg.

mrciray
20-02-2015, 13:31   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

merhab arkadaşlar, 

LG KAYDI DVR FORMATINDA YAPIYOR İSE  CEIBA Lite adındaki program ile kaydı pc de açabilir ve media playera dönüştürebilirsiniz hatta kırpma işlemi dahi yapabilirsiniz.

maslan41
01-11-2015, 17:31   |  #24  
Taze Üye
4 mesaj

16GB flashı 1. USB ye
taktım bir kanalı kayıt etmek istedim(LG 55LM760S te tv deki yayını  kayıt
etme seçeneği var) usb nin formatlanması gerekir dedi uyarı verdi bende
tamam dedim flashı sildi.(DVR formunda) kayıt yap dedim neyse kaydetti. kaydı izledim,
güzel olmuş. o kaydı sildim. flash boşaldı ama kullanılabilir alan 580
MB diyor. bir kaç kayıt daha yaptım. parça parça 2-3 tane oluyor ama son
kayıt 580 MB a ne kadar yer kaldı ise orada kendi bitiyor. ve 580 mb
dan daha fazla veri almıyor.

16 GB flashımın 15.4 GB alanımı ne olmuş olabilir. acaba.

ha bir de TV flashı formatlarken bu cihazı PC de bir daha kullanamayabilirsinşiz dedi. neden dedi anlamadım. kayıt yaptığım proğramı PC ye alayım dedim PC flashı görmüyor.

disk yönetiminden baktığımda 14.86 gb alan görülüyor ama açılmıyor.
yeni donanım eklendi diyor ara çıkartılabilir disk e tıklayınca kimse yok "diski takın" uyarısı çıkıyor.

maslan41
01-11-2015, 17:34   |  #25  
Taze Üye
4 mesaj

böyle olunca sorun yok tabiki ama tv de ki kaydı kaybediyoz. sorun onu da pc yeatabilmekti. ama olmuyor işte LG nin ibneliği.