Linksys wrt54gc ile Sagem modem eşleştirme

mcihancan
11-01-2009, 16:00   |  #1  
mcihancan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Linksys wrt54gc broadband router satın aldım ve bir türlü sagem modemim ile eşleştiremiyorum kullanım kılavuzundaki yazanların hepsini yaptım ama birturlu olmuyor kılavuzda yazanlar modemi internet porttan routera bağla,bilgisayarıda normal porttan routera bağla daha sonra modemi aç routeri aç ve pcyi ac sonra explorerdan 192.168.1.1 e gir ve routeri configre et diyor denileni yapıyorum ancak o adrese bağlanmıyor ttnet kotlalı kullanıyorum modemim normal wriless yok amacım koblolu modemimi router aracılığ ile wriless li yaparak evdeki diger nootbooktan bağlanmak acil yardımlarınızı bekliyorum 2 gundur ugrastım beceremedim isin aslı deneyimleriniz lutfen paylasın zaman ayırdıgınız icin simdiden tesekkurler

mcihancan
11-01-2009, 16:36   |  #2  
mcihancan avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

lütfen rica ediyorum yardım edin bununla alakalı cok arastırma yaptım hicbirsey bulamadım sizin yardımınıza ihtiyacım var

mcihancan
11-01-2009, 17:17   |  #3  
mcihancan avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

lütfen rica ediyorum yardım edin bununla alakalı cok arastırma yaptım hicbirsey bulamadım sizin yardımınıza ihtiyacım var

kemalcakir19
14-01-2009, 16:21   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba mcihancan arkadaşım google de bu ürünle ilgili fiyat araştırırken senin yardım isterdigini gördüm ve cevap veremeden geçemedim bu ürünle alakalı teknik konuda yardım alabilecegin destek hattının numarasını vereyim inan her konuda yardım ediyorlar ben almadan önce biraz bilgi aldım çok yardımcı oldular ilgililer yani sen ürünü nerden aldın ne kadara aldın

Teknik Destek İletişim Noktaları  

Teknik destek icin çalışma saatlerimiz hafta içi 10:30 ve 19:00 saatleri arasındadır. Lütfen bizimle aşağıdaki telefon numarası veya E-posta aracılığıyla iletişim kurunuz.

Telefon: 0(212)4442726

E-posta: Lütfen burayı tıklatın.

Bilgi Veri Tabanı: Lütfen burayı tıklatın.

KiSS Teknik Destek: 45 45 17 66 02 - (English)

mcihancan
14-01-2009, 20:21   |  #5  
mcihancan avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

tessekkur ederim yardımlarınız ıcın cozumu buldum diger arkadaslarada yardımcı olması adına anlatmak istiyorum ılk once routerı bılgısayarı kabllu olarak bagladım ve routerın ara yuzune 192.168.1.1 yazarak gırdım orada basıc setup tan routerın ıpsını degıstırdım ornek olarak 192.168.11.1 olarak ayarları kaydet dedım routerın ıp adresı degısmıs oldu bundan arayuze baglanmak ıcını son yazdıgımız ıp adresını kullanacagız daha sonra modemı routera routerıda deskop bılgısayar bagladım takmadan once modem ve routerın elektrıgını kesın kabloları baglayın daha sonra bırlıkte acın bır sure bekleyın eslesmesı ıcın ısıklar sabıtlestıkten sonra deskop pc nın ag ayarlarına gelın ıp adresı ve dns ayarlarını otomatık almasını ısteyın bu ıslemı onayladıktan sonra deskopun ınternete gırdıgını goreceksınız sonra evdekı notbook dan kendı wrıles routerıma baglandım baglandıktan sonra onunda ag ayarlarından ıp ve dnsyı otomatık yaptım sonra oda ınternete gırdı bu ıslemler sonundan agınız kullanmaya hazır ancak routerın securıty ayarlarından gereklı ayarların yapılması sızı sebil wriles modundan cıkaracaktır tum arkadaslara tesekkurler sorununuz olursa maılden ulasın elımden gelenı yaparım...LINKSYS WRT54GC ACCESPOINT+ROUTER Hepsiburada dan aldım 68.92 artı kdv

cengizmetin
25-01-2009, 12:18   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

aynı üründen bende aldım fakat kullanım amacım farklı access point olarak kullanmak istiyorum yani 50m aşağıda bir evden evime koblo olmadan  net almayı düşünüyorum linksys evimde duracak ve airties kablosuz modemdeki neti kablosuz olarak algılayacak ve bana aktaracak bu ürünle bu işlem mümkünmü acaba cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

mcihancan
25-01-2009, 20:24   |  #7  
mcihancan avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

cengiz kardesim kusura bakma bunula aakalı bır tecrubem yok senı yanıltmak ıstemem ancak sahsı kanaatım belkı yanlıstır ama soyle oncelıkle modemın ve routerın ıp adreslerını ıyı ılmen gerekıyor bunları kullanarak routerın setup bolumunden advaced routıng bolumune gereklı sayıları yazıp ve pcnıde uygun rakamları yazarak gırıs yapman lazım gıbı gelıyor bana bol sans emın degılım