Linux cephesinde büyük kavga!

CHIP Online
08-04-2014, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Linux'un baç geliştiricisi Linus Torvalds'ın ağzından dökülen bu küfür, ortalığı karıştırdı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lin ... uk-kavga_46415.html

Resimlerle: Linux kullanan 10 inanılmaz cihaz!

Linux işletim sistemi çekirdeğinin geliştiricisi ve proje yöneticisi Linus Torvalds, açık kaynak kodlu işletim sisteminin önemli bir yazılımında açığa çıkan hatalı kodlar nedeniyle kodun geliştiricisine ağır sözler sarf etti. "Senin ***** kodlarından çok yoruldum artık!" ifadesini kullanan Torvalds, Kay Sievers isimli geliştiricinin kodlarını yayına almayacağını belirtti. 

Sievers'in kodları Linux'un çekirdeği hakkında değil ancak çekirdeğin yüklenmesinden hemen sonra yüklenmeye başlayan ilk yazılımın kodları. Ancak yazılım yüklenirken ekranda o kadar çok satır yazmaya çalışıyor ki, işletim sisteminin açılışı çöküyor ve sistem kilitleniyor.

Sievers ise Google+'dan yaptığı açıklamada söz konusu kodların bir yıllık olduğunu, son bir yıldır artık Linux için kod yazmadığını ve Linux'u geliştirme faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Bunun sebebi olaraksa açık kaynak kodu camiasındaki insanların çocukça ve çirkin tavırlar sergilemesinden bıkmasını gösterdi.

Tüm Konu: Linux cephesinde büyük kavga!

Resimlerle: Linux kullanan 10 inanılmaz cihaz!

Kaynak: www.chip.com.tr