Linux güvenliği hakkında.

Kapalı Hesap (221311)
19-02-2012, 12:58   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
729 mesaj

Bazı şahıslar Linux' un Windows' dan daha güvenli olduğunu söylüyor fakat yanılıyorlar.
Piyasada en çok kullanılan işletim sistemi Linux olsaydı Windows' un başına gelenler Linux'unda başına gelecekti. Çünkü hackerler dolandırıcılar virüs yazarlar piyasada en popüler olan şeylerin üzerinde çalışırlar.
Mesala Android işletim sistemi için piyasada çok fazla virüs bulunduğu söyleniyor Android için çok fazla virüs bulunmasının  nedeni Android işletim sisteminin popüler olmasıdır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221311) ~ 19 Şubat 2012 12:58
darkmaster
19-02-2012, 13:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

androidde zaten bir linux türevidir. hangi yazılım popüler olursa tabiki o yazılımın üstüne daha fazla gidilecektir bunun kaçışı yok. ya üreticiler apple ın yaptığı gibi tamamen kapalı bir sistem oluşturacaklar yani her türlü program ve yüklemeler kendi denetimleri altında olucak yada antivirüs firmalarından koruma için yardım alacaklar. bu iş bu kadar basit. örneğin 2011 tarihli linuxun güvende olmadığına dair yayınlanan bir yazı paylaşayım sizlerle;
http://shiftdelete.net/linux-de-artik-guvende-degil-27057.html

MARDİNLİ4747
19-02-2012, 15:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
166 mesaj

selam : erci_yes : windows 98 : i kulan diyorsunuz acaba bu hızlı çalışıyor mu 1de buna her türlü program yüklenirmi : windows xp : gibi ve buna virüs koruma programı yüklemeden kendi kendini gelen virüs lere karşı koruma özelliği varmı var ise : bu işletim sistemini nereden indire bilirim örene bilir miyim