Linux' un Artıları Ve Eksileri

voimatu
07-08-2009, 18:27   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
108 mesaj

biraz basit olacak ama;

Linux kaldırılınca sorun veren GRUB tek eksisi

koresten
03-12-2009, 17:18   |  #52  
Taze Üye
4 mesaj

Paket kurulumlarına alışmak biraz vakit alıyor.

Highlander1101
10-01-2010, 15:18   |  #53  
Taze Üye
3 mesaj

Ben daha eksi bir şey görmedim, hatta windows sürümlerine göre bence artıları çok fazla,

ToUsHiRoZgE
12-01-2010, 16:06   |  #54  
Taze Üye
16 mesaj

arkadaşlar windowstan illallah geldiği bir sırada bi arkadaşım bana önerdi pardusu. o da pardus geliştirici grubunda mıymış neymiş anlamadım hiç bişi xD neyse.. linuxun en iyi yanı; gönüllüler tarafından hazırlanması. yani bizim içimizden kişiler, bizim sorunlarımızı bilen kişiler her gün daha iyisini yapabilmek için uğraşıyorlar. ayrıca windows gibi 5-6 yılda bir yerine sürekli yeni sürümler çıkartıyorlar. ve her biri bir öncekinden iyi oluyor. ben şu ana kadar hiç ubuntu 9.10 kullanıp da 9.6 daha iyiydi diyen duymadım. ama windowsta hala vista mı xp mi savaşı sürerken 7'yi çıkartarak iyice berbat ettiler işi... neyse.. ben de bir pardus kullanıcısı olarak tanıştım linuxla. ki ben yeniliklere çabucak alışan biri olduğum için 2-3 günde(arkadaşımın da desteğiyle) pardusu kolayca kullanmaya başladım. ancak ne yazık ki pardus benim laptopun çoğu tuşunu algılayamadığı için ubuntuya geçtim. ki bilgisayarıma ubuntuyu kuranlar da sakarya üniversitesinde çalışan bilgisayar hocaları. tabii bir yana da xp kurdular. ki onu sadece abimle(kendisi bulgaristanda olduğu için skype üzerinden görüntülü konuşuyoruz) konuşmak için açıyorum. ubuntuya alışmam açıkçası daha uzun zaman aldı. çünkü ubuntu daha profosyonel işi. ve görsellik açısından yetersiz. ama xp'ye girip de çıldırmaktansa ubuntuya girip keyif sürmek daha iyi.

metaroth
27-03-2010, 18:01   |  #55  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
251 mesaj
Alıntı: ToUsHiRoZgE  
arkadaşlar windowstan illallah geldiği bir sırada bi arkadaşım bana önerdi pardusu. o da pardus geliştirici grubunda mıymış neymiş anlamadım hiç bişi xD neyse.. linuxun en iyi yanı; gönüllüler tarafından hazırlanması. yani bizim içimizden kişiler, bizim sorunlarımızı bilen kişiler her gün daha iyisini yapabilmek için uğraşıyorlar. ayrıca windows gibi 5-6 yılda bir yerine sürekli yeni sürümler çıkartıyorlar. ve her biri bir öncekinden iyi oluyor. ben şu ana kadar hiç ubuntu 9.10 kullanıp da 9.6 daha iyiydi diyen duymadım. ama windowsta hala vista mı xp mi savaşı sürerken 7'yi çıkartarak iyice berbat ettiler işi... neyse.. ben de bir pardus kullanıcısı olarak tanıştım linuxla. ki ben yeniliklere çabucak alışan biri olduğum için 2-3 günde(arkadaşımın da desteğiyle) pardusu kolayca kullanmaya başladım. ancak ne yazık ki pardus benim laptopun çoğu tuşunu algılayamadığı için ubuntuya geçtim. ki bilgisayarıma ubuntuyu kuranlar da sakarya üniversitesinde çalışan bilgisayar hocaları. tabii bir yana da xp kurdular. ki onu sadece abimle(kendisi bulgaristanda olduğu için skype üzerinden görüntülü konuşuyoruz) konuşmak için açıyorum. ubuntuya alışmam açıkçası daha uzun zaman aldı. çünkü ubuntu daha profosyonel işi. ve görsellik açısından yetersiz. ama xp'ye girip de çıldırmaktansa ubuntuya girip keyif sürmek daha iyi.
pff o pardusa verilen paraya yazık.nvidia sürücülerini kurunca 2009 çöküyordu.compiz i kurunca çökme ihtimali %80 paket deposu son derece kısır.ubuntu daha ii paket açısından.kaynak yetersizliği var.işletmeler ve devlet daireleri  için belki uygun olabilir.lisans parasından kurtulurlar.onun haricinde adam gibi program desteği bile yok.mac kullanın daha iyi.aynı mantıkla çalışıyor en azından kendi içinde %100 uyumlu programları var

Umut_Pardus
06-05-2010, 19:37   |  #56  
Yıllanmış Üye
184 mesaj

Arkadaşlar bende Pardus 2009.1 kullandım Call Of Duty 4 ve 2 yi 1024x768 te çok az donarak oynadım

cafercer
08-07-2010, 09:03   |  #57  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

(-)Dosya yöneticisinde bulunmayan programların kurulumu çok zor

Kapalı Hesap (154666)
30-08-2010, 17:00   |  #58  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

O kadar okudum göremedim. Hiçbir arkadaş linuksun multi-tasking özelliğinden bahsetmemiş. (gözden kaçırdıysam kusura bakmayın.)
Windows hala bu özelliği kendi sistemine kazandırmaya çalışıyormu acep

tremere
20-09-2010, 11:55   |  #59  
Yeni Üye
49 mesaj

sekmeli dosya yöneticisi

grezimonk
09-02-2016, 14:21   |  #60  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37