linux yardım!

özkan_oktay
20-07-2011, 15:46   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Yorumlara bakmadım ama yazını okudum. Linux kurunca oyunları unut :) En azından Black Ops'u falan. Online oyunlarla takılabilirsin. Hangi Linux'u kurayım seçeneğine gelince bana kalırsa Pardus 2011, Ubuntu'ya göre çok daha güzel. Her ikisini de kullandım ben Pardus'u daha çok beğendim. Tabi biraz da zevk meselesine kalıyor bana kalırsa sen VirtualBox yükle sistemine ve her iki yazılımı da indir dene Box'tan hangisi daha çok işine yararsa, hoşuna giderse onu kullanırsın. Ama oyun mühim diyorsan hiç Linux'a bulaşma. Bugün Mac OS X bile neredeyse çoğu iyi, bilindik oyunları desteklemiyor, Linux ne yapsın :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 20 Temmuz 2011 15:48
M.G.G
20-07-2011, 15:56   |  #27  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Yorumlara bakmadım ama yazını okudum. Linux kurunca oyunları unut :) En azından Black Ops'u falan. Online oyunlarla takılabilirsin. Hangi Linux'u kurayım seçeneğine gelince bana kalırsa Pardus 2011, Ubuntu'ya göre çok daha güzel. Her ikisini de kullandım ben Pardus'u daha çok beğendim. Tabi biraz da zevk meselesine kalıyor bana kalırsa sen VirtualBox yükle sistemine ve her iki yazılımı da indir dene Box'tan hangisi daha çok işine yararsa, hoşuna giderse onu kullanırsın. Ama oyun mühim diyorsan hiç Linux'a bulaşma. Bugün Mac OS X bile neredeyse çoğu iyi, bilindik oyunları desteklemiyor, Linux ne yapsın :)
Wine var ;)

PC.Kopat
20-07-2011, 16:32   |  #28  
Yıllanmış Üye
750 mesaj
Alıntı: 36 boys  
ya kardeşim o pc ye linux kurulurmu yazık edersin bence varsa elinde bir külüstür git ona kur i3 işlemcili 3 gb ramli pcye linux kuracağım diyorsun fan sesinden duramazsın, eğer linux cemaatinin fanatik taraftarı olup ubuntu foruma katılmayacaksan bence makinaya yazık edersin.
Tipik Windows fanatiği :) Ama tam anlamıyla kullanılamama olayında haklı olabilirsin, Linux sürücülerinin yeteneğine bağlı bir şey o. Bildiğim kadarıyla zaten Microsoft ve Apple, donanım üreticileriyle anlaşıyor bu tür konularda ve Linux sürücülerine yeterince önem verilmemesine neden oluyorlar. Yine de hızlı hızlı kullanırsın onda sorun yok :)

Mert_06
20-07-2011, 16:36   |  #29  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Öncelikle Usb ni tekrar eski hale getirmek için bunu kullan: http://download.chip.eu/tr/USB-D ... at-Tool_176942.html  
Linuxta Counter Strike oyanayabilirsin ve daha birçok windows oyunu Wine Emülatör programı yardımıyla oynayabilirsin. Hangi oyunların desteklendiği wine nin sitesinde var. Bunun dışında Linux için yazılan yüzlerce oyun var seçtiklerini indirip kurabilirsin. İlk kullanım için Ubuntuyu tavsiye ederim. Merak ettiklerin için : http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ana_sayfa

AimLeSS
20-07-2011, 16:36   |  #30  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

ya beyler ben normal şekilde dvdden kurdum sonra tekrar windowsu yükledim pardus güzel ama win7 ye alışkın biri olarak 1 saat bile zor kullandım ben linux kullanmak isterim fakat alışmam gerek yukarıdaki programlarla tekrar kurucam alışabilirsem tam olarak kurucam zten dvdsi hazır

AimLeSS
20-07-2011, 17:06   |  #31  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Ubuntu kurun.Wubi üzerinden kurduğunuzda ve linuxu beğenmediğinizde(Kuran bırakamıyor aslında (: ) program ekle/kaldırdan silebilirsiniz ;)
Aşağıdan indirebilirsiniz;
http://mirror.bytemark.co.uk/ubuntu-releases//natty/wubi.exeolay
Kolay gelsin ;)
yükledm fakat olmadı hala windows :D

Banned
20-07-2011, 17:27   |  #32  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
Alıntı: PC.Kopat  
Tipik Windows fanatiği :) Ama tam anlamıyla kullanılamama olayında haklı olabilirsin, Linux sürücülerinin yeteneğine bağlı bir şey o. Bildiğim kadarıyla zaten Microsoft ve Apple, donanım üreticileriyle anlaşıyor bu tür konularda ve Linux sürücülerine yeterince önem verilmemesine neden oluyorlar. Yine de hızlı hızlı kullanırsın onda sorun yok :)
hiç işim olmaz aga ne win ne linux ikiside babamın oğlu değil yukarıda arkadaş yazmış ne demiş windowsda da linuxde de aynı fan sesini duyuyorum diyor eee burdan ne sonuç çıkaracağız:

1. linux en geneli itibari ile ubuntu ne diyor "ben az sistem kaynağı kullanıyorum stabilim" diyor

bende ubununtu 9.04 den beri linux kullanan biri olarak diyorum ki linux dediğini yapmıyor hani nerede daha az sistem kaynağı kullanıyordu. hiç uğraşmam öyle linux windows hikayesi ile linux ve ubuntu windows vista sayesinde yükselmiş ve şu an win 7 ilede zor günler geçirmektedir. şunuda ekleyeyim evet ms ile donanım firmalar anlaşıyor ama linux daha kitlesel olsa emin ol o donanım firmaları önce linuxle anlaşır.

Son Düzenleme: 36 boys ~ 20 Temmuz 2011 17:27
dabbe1
20-07-2011, 18:16   |  #33  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: 36 boys  
hiç işim olmaz aga ne win ne linux ikiside babamın oğlu değil yukarıda arkadaş yazmış ne demiş windowsda da linuxde de aynı fan sesini duyuyorum diyor eee burdan ne sonuç çıkaracağız:

1. linux en geneli itibari ile ubuntu ne diyor "ben az sistem kaynağı kullanıyorum stabilim" diyor

bende ubununtu 9.04 den beri linux kullanan biri olarak diyorum ki linux dediğini yapmıyor hani nerede daha az sistem kaynağı kullanıyordu. hiç uğraşmam öyle linux windows hikayesi ile linux ve ubuntu windows vista sayesinde yükselmiş ve şu an win 7 ilede zor günler geçirmektedir. şunuda ekleyeyim evet ms ile donanım firmalar anlaşıyor ama linux daha kitlesel olsa emin ol o donanım firmaları önce linuxle anlaşır.

ubuntu nerede zor günler geçiriyor? hala 7 ile cebelleşenler var... XP yerine onu kullanacaklar...

ekran kartı
20-07-2011, 19:10   |  #34  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Wine var diyen arkadaş Wine yardımıyla Black Ops oynasın biz de görelim.

orhantatar
20-07-2011, 21:20   |  #35  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Pardus 2011 ödüllü bir yazılım,tavsiye ederim. Fakat Linux'un tek eksiği ADOBE SHOCKWAVE  eklentisinin çalışmaması.Sürekli "wine" yardımıyla çalıştırıyorsunuz.Linux istiyorsanız buna katlanacaksınız..

M.G.G
21-07-2011, 06:18   |  #36  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
http://www.youtube.com/watch?v=cVWY7v4HqBs
Bu kadar cahil olmayı nasıl becerdin bana da söylesene(:

ekran kartı
21-07-2011, 08:32   |  #37  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Terbiyesizlik yapmana gerek yoktu. Yaşından dolayı olsa gerek demek istediğimi anlamamışsın. Anlatılan bir fıkrayı anlamayana fıkrayı anlatmak ne kadar saçmaysa sana da ne dediğimi anlatamam. Gidip Youtube'dan bulduğun bir videoyla gelip kendince bilgin olduğunu mu zannettin? Amacın neydi onu da merak ediyorum? Oynanmıyor ki adamlar oynayınca bunu videoya alıp yayınlamışlar. Ama siz bunu anlayamamışsınız.

Neyse ne kadar bilirsen bil bildiğin karşıdakinin anlayabildiği kadarır lafına katılarak herkese iyi günler diliyorum. Linux kullanıp Black Ops oynayan arkadaşlara iyi oyunlar diliyorum.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 21 Temmuz 2011 08:37
M.G.G
21-07-2011, 15:46   |  #38  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=kymBnm1UsrU&feature=related
Konuyu uzatmak istemiyorum linuxta oynanan oyun compiz(Bazı linuxlarda yoktur) nedeniyle daha fazla sistem kaynağı ister o kadar (:
http://www.youtube.com/watch?v=bAMVMZWNk_Q&feature=related
Örnek olarak netbooklarda bile neredeyse oynanan Burnout Paradisetan adam tahminimce 40 fps alıyor(i5+gtx460)

Kapalı Hesap (154666)
21-07-2011, 15:54   |  #39  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
Wine ı kullanmayı bilirsen oldukça işe yarar.
Ben wine üzerinden adobe auditon kurdum gören arkadaşlar gudurdu.
Ayrıca wine üzerinden settlers 4 ü kurup oynadım..

doctorwho28
25-07-2011, 16:56   |  #40  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

arkadasın dediği gibi pardus 2011 ve ubuntu senin ihtiyaçları nı karsılayacaktır