lisanslı işletim sistemi ACİL YARDIM

cinciknuri
31-01-2007, 12:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

eski bilgisayarıma lisanslı işletim sistemi almak istiyorum ama. yeni bir pc ile kullanılabilir yazıyo acıklamalarda . napmam lazım lütfen yardım edin

Son Düzenleme: cinciknuri ~ 31 Ocak 2007 12:45
mezar6
31-01-2007, 14:58   |  #2  
Yeni Üye
21 mesaj

yedek parca satan bı bılgısayarcıya gıdıp ıstedıgın lısansı parasını verıp alman sorunu cozer yazından anladıgım bu.

cinciknuri
31-01-2007, 15:03   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

mezar6 kardeşim.
şuan kullandığım işletim sistemi yasal değil miş.

bu bilgisayara lisanslı yazılım alacam ama

alacak olduğum yazılımın acıklamasında yeni bir pc ile kullanılabilir yazıyo

ne yapcam bilmiyom abi bea

fahr_i
31-01-2007, 16:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

kardeş sen sistemi kurmayı dene olmazsa upgrade yapacaksın benim anladığım da bu
mesela ram  i yükselt hem 300 dolara p.4 bilgisayar satılırken sen kalkıp eski sisteme 150 dolarlık yazılım mı alacaksın bence mantıklı değil hiç bilmiyorsan bilgisayarını yenile illa ki lisanslı kullanacağım diyorsan pardus kullan kolay gelsin

chiemsee111
31-01-2007, 16:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Arkadasim Windows XP CD sinin kapaginda yeni bir PC icin yazmasinin sebebi OEM versiyon olmasi vede Bilgisayar üreticisi yada saticisi firma tarafindan yasalca cogaltilmis ve her sattiklari yeni PC ile vermelerinden kaynaklanir. Yani senin yapman gerek yeni pc almak degil, orjinal versiyon XP cd si almaktir. Ancak belirtmek istenen "sadece bir Bilgisayar icindir"!!! Yani PC in ne kadar eski olursa olsun, daha önce kac tane isletim sistemi kullandin, hic bir anlami yoktur. Sen parasini verip orjinal XP yi aldinmi istedigin bir PC ye kurma hakkina sahipsindir. Ancak bu XP artik sadece bu PC ye aittir ve yasal olarak baska bir PC ye yüklenemez.