Lisanslı Norton 360'ı format atıp yeniden kurma

darklaserx2000
05-08-2013, 14:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhaba. 2 gün önce 3 bilgisayar lisanslı norton 360 aldım. 1 tane bilgisayara kurdum ve bir lisans gitti. bilgisayara format atmak istiyorum. format attıktan sonra aynı lisansla yani diğer 2 bilgisayarın lisansını kullanmadan norton'u yeniden kurabilir miyim? şimdiden herkese teşekkürler.

Lutfican
06-08-2013, 23:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
214 mesaj

Format atmadan önce Norton u Bilgisayardan kaldır, format at ve sonra tekrar yeni baştan kur. Böyle yaparsan lisansın yanmaz. Şayet Norton u kaldırmadan Format atarsan 1 ad.lisansın yanar kalır iki adet. Kısaca; Norton u kaldır, formatla, tekrar kur.

BreenLine
01-09-2013, 22:55   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
69 mesaj

Orjinal Norton 360 Kullanan biri olarak en doğru bilgiyi veriyorum. Birincisi Norton 360'ı etkinleştirmek için ilk önce bir Norton hesabının olması gerekiyor. sadece ürün anahtarıyla etkinleştirme norton için yeterli değil. bu yüzden norton 360 ile birlikte norton arayüzünde Norton Managment adında bir birim var oraya tıkladığında otomatik olarak oturum açılır ve aygıtları yönete bastığında web tarayıcısı üzerinden kayıtlı aygıtlarına ulaşırsın. Burda mevcut bilgisayarın ismini aygıtların sekmesinde görürsün bunun türkçe meaili şudur = sen mevcut bir bilgisayarda norton'u etkinleştirdiğinde norton bilgisayarına ait tüm donanımsal verilerle ürün anahtarını kaydeder, sen format attıktan sonra bilgisayarın adını da aynı yaparsan indirdiğin herhangi bir norton 360 ta norton account açman yeterlidir o ürünü mevcut lisans hakkınla kullanırsın bir kaybın olmaz . Farzet ki lisans hakkın gitti, yine norton managment ile web arayüzünden account'una ulaşıp mevcut lisansını istediğin bilgisayardan kaldırabilirsin.