Liseler arası dev müzik yarışması sonuçlandı!

CHIP Online
29-04-2013, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Vodafone'un düzenlediği dev liseler arası müzik yarışması, muhteşem bir final ile sonuçlandı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lis ... nuclandi_40062.html

Resimlerle: Liseler arası dev müzik yarışması sonuçlandı!

Vodafone'un 25 yaş ve altındaki müşterilerine özel ayrıcalıklar sınduğu gençlik markası Vodafone FreeZone sponsorluğunda End Productions tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone16. Liselerarası Müzik Yarışması'nın finali büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 27 Nisan Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen finalde, Türkiye ve KKTC'den finale kalan 23 lise, sahnede en iyi performanslarını sergileyerek, izleyenlere unutulmayacak bir müzik ziyafeti yaşattı. Vodafone FreeZone 16. Liselerarası Müzik Yarışması finali, Bostancı Gösteri Merkezi'ne gelemeyenler için Vodafone FreeZone'un sosyal medya hesaplarından ve Kral Pop TV'dede canlı olarak yayınlandı.


Yarışmanın finalinden en önemli anları galerimizde görebilirsiniz!


Yarışmanın "İcra" kategorisinde birinci olan İstanbul Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi, büyük ödül olan müzik stüdyosunu kazanırken, Vodafone İstanbul Calling'de ön grup olarak sahneye çıkma fırsatını yakaladı. AFS Kültürlerarası Macaristan Yaz Müzik Okulu'na gitme hakkı sunulan En İyi Enstrüman kategorisi ödülü İstanbul Tuna Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne, Kız Solist Ödülü İstanbul Kartal Süleyman Demirel Lisesi'ne, Erkek Solist Ödülü de yine İstanbul Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi'ne gitti.


Yarışmaya ayrıca beste dalında 65 başvuru alındı, bu çalışmalardan 4'üne mansiyon ödülü verildi. Yarışmada seyirci de kendi oylamasını gerçekleştirerek SMS ile verdiği oylarla Seyirci Özel Kategorisi Ödülünün sahibini belirledi. Final boyunca yapılan SMS oylamasıyla KKTC'den Namık Kemal Lisesi seyirci özel ödülünü aldı.


53 ilden 424 okul yarışmaya başvurdu! 30 binin üzerinde liseli genç de etkinlikte arkadaşlarını destekledi!


Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl Türkiye'den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmaya 53 ilden 424 okul başvurdu. Şubat, Mart ve Nisan aylarında sırasıyla Antalya, İzmir, Ankara, Gaziantep, İstanbul ve Bursa'da gerçekleşen elemelerde 53 ilden 424 okuldan müzik grupları performans sergiledi. Toplamda 30 bin liseli genç, arkadaşlarını desteklemek, iyi müzik dinlemek ve eğlenmek için bir araya geldi.


Yarışmanın finalinde 23 grup yarıştı. Gruplardan biri KKTC Telsim FreeZone 1. Liselerarası Müzik Yarışması birincisiydi. Diğer finalist grubu ise gençler oylarıyla finale taşıdılar. Vodafone'un dijital ve sosyal medya mecralarında hayata geçirilen Lisenin Yıldızı Projesi'yle, liseli gençlere oylarıyla okullarını doğrudan finale taşıma imkanı sağlandı. Projede 250 binin üzerinde oy toplandı.


Tüm Konu: Liseler arası dev müzik yarışması sonuçlandı!

Resimlerle: Liseler arası dev müzik yarışması sonuçlandı!

Kaynak: www.chip.com.tr