Local ağda kullanıcıların hangi sitede gezmişler

hasanalizxc
06-03-2013, 09:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Chip.com.tr ailesine yeni katıldım.Öncelikle hepinizi en içten .. duygularımla selamlıyorum..

Özel bir şirkette bilgi sistemleri uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım ve bir yazılıma ihtiyaç duydum fakat bulamadım ve sizden yardımınızı rica ediyorum. Local ağda bulunan kullanıcıların hangi sitelere girdikleri ve ne kadar band genişliği kullandıkları (her site için olsa daha iyi tabi), ve bugün en çok girilen siteler diye bir sortözelliği de olsa olması lazım. İsteklerimi böyle sıralıyorum ama böyle bir yazılımı bulursam eğer o kadar yüküm hafifleyecek ki bilemezsiniz. En kısa zamanda öneri ve çözümlerinizi bekliyorum arkadaşlar...

badwizard
06-03-2013, 14:00   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 99
1,008 mesaj
0

Yazılımsal bir çözüm sağlıklı olmaz, şirketin çok küçük değilse bir network firewall kullanman daha iyi olur.

Son Düzenleme: badwizard ~ 06 Mart 2013 14:02
hasanalizxc
07-03-2013, 20:36   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj
Alıntı: badwizard  
Yazılımsal bir çözüm sağlıklı olmaz, şirketin çok küçük değilse bir network firewall kullanman daha iyi olur.

80 client var o kadar da büyük bir şirket değil ama zaten sistemde sonicwall var ben logları oradan toplayıp analiz edip grafiksel ortama aktaran bir yazılım arıyorum çok mu zor ki?