Login Ekranindan Oturumu Kapat butonunu iptal etme

emoz159
17-02-2007, 01:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
96 mesaj

Merhabalar herkese...

Calistigim bilgisayarda kapilari acmak ve kayitlarini tutmak icin bir program yüklü. Dolayisiyla cok acil olmayan durumlar disinda bilgisayarin kati süretle kapatilmamasi gerekiyor. Ama bazi super arkadaslar uyari notlarini dikkate almadigi icin kapatiliyor.
Bilgisayarda 2 tane kullanici tanimlanmis durumda
1. admin 2. misafir...
Misafirin bir hakki yok. Ve baslat menüsünden oturumu kapati kaldirabildim. Sadece Admin kullanicisindan kapatilabiliyor.
Buraya kadar hersey tam istedigim gib. Fakat Login ekraninda gözden kacirdigim bir Oturumu kapat daha war. Bunu program kullanmadan nasil iptal edebilrim...

Simdiden tesekkurler

dodokuzu
17-02-2007, 13:14   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

valla regeditten denemen için birşey yazayım ama sadec bir dene olacakmıbakalım. sonucunu bende merak ediyorum ama olması gerekir.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersionPolicies\Explorer'da Yeni*IkiliDeğeri açın "NoLogOff" yazın.
Çift tıklayın. Değer verisini 01 00 00 00 yapın. Eski haline getirmek için 00 00 00 00 yapın.

emoz159
17-02-2007, 15:29   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
96 mesaj

Cevabin icin tesekkur ederim. Mesaj yazdiktan hemen sonra biraz kurcaladim regedit i ve baska yerde bisey dikkatimi cekti. onu bi deneyim ne kaybederim dedim, ve sonuc tam istedigim gibi oldu...

Benim yaptigim:

HKEY_LOKAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system altinda "shutdownwithoutlogon" degeri war. Degerini 1 yerine 0 ile degistirdim. Sonucta Login ekranindan shutdown butonu kalkti...

Kapatma tusu da kilitli kapagin altinda kaldigi icin o da calismiyor. Bilgisayari artik kimse kapatamiyor yuppii...

Yalniz tek sorunum kaldi o da fisi cekerlerse yapabilecegim hicbirsey yok Göz kırpma Kahkaha