Logitech F710 Wireless Gamepad-Yön Tuşları Sorunu

selamifurkan
26-03-2014, 01:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar kolu 10 gün önce aldım. Mesela Fifa 14 oynarken koşma tuşuyla birlikte sağa yada sola bastığımda çapraza doğru koşuyor.(topu sürerken ve top rakipteyken) Koldamı sorun var acaba çözemedim kolu bi başka aynı kolla değiştirirlermi ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

selamifurkan
26-03-2014, 13:03   |  #2  
OP Taze Üye
13 mesaj

84 kişi bakmış ama bir fikir alışverişi sağlayamadık çok sağolun arkadaşlar..

mehmet_93
26-03-2014, 13:07   |  #3  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

84 kişinin bakmış olması sana saygı göstermeleri ve bakmaları sana çok bile aslında. Konu herkesin bilebileceği bi konu değil niye millete tavır yapıyorsun. Neyse konuyu cevaplamak gerekirse kol sağlamdır o iki tuş kombinasyonu öyle belirlenmiştir.

selamifurkan
26-03-2014, 13:24   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

Bna çok bile aslında?? Sna ise az kalırdı bakmaları .

Bilinecek birşey yok bu sorunu alışveriş yapan herkes bilir. Sorum ise şudur; teknik servise mi göndermeliyim aldığım yeremi göndermeliyim aldığım yerde hepsiburada.com ürünü geri alıp başka bir ürünle değiştirirlermi? Yani teknik servisin bakmasımı gerekir öncelikle yoksa hepsiburada'ya mı göndersem? Kolla ilgili aklımda şüphe oluştu başka aynı kolu denersem şüphem ortadan kalkacak.

mehmet_93
26-03-2014, 13:32   |  #5  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Başka aynı kolda aynı sonucu verir. O bi problem değil tuş ayarı gibi bir şey benim anladığım kadarıyla. Değişim konusundada teknik servis bakmadan değişim yapmazlar açıp kullandığına göre. Teknik servis baksada bozuk olduğu anlaşılmadıkça ve hatta düzeltilemeyecegine karar verilmedikçe değişim yapmazlar.

selamifurkan
26-03-2014, 13:39   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Başka aynı kolda aynı sonucu verir. O bi problem değil tuş ayarı gibi bir şey benim anladığım kadarıyla. Değişim konusundada teknik servis bakmadan değişim yapmazlar açıp kullandığına göre. Teknik servis baksada bozuk olduğu anlaşılmadıkça ve hatta düzeltilemeyecegine karar verilmedikçe değişim yapmazlar.

Çok sağol ama düzeltilemeyecegine karar verilmedikçe derken bunu anlamadım? Yani bnm teknik servis yerine hepsiburadaya gönderip onların teknik servisemi göndermeleri gerekiyor kontrol için?

mehmet_93
26-03-2014, 13:47   |  #7  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Ürün değişimi için normalde "garantiye gönderdiğin süreden 20 gün sonraya kadar ürün düzeltilemezse veya ürünün hatalı olduğu teknik servis tarafından kabul edilirse ürün aynısı veya o an yok ise bir üst modeliyle değiştirilir." Hepsiburada'nın garanti şartlarını bilmiyorum. Hepsiburada yı incele yazmışlardır garanti için nereye nasıl göndermen gerektiği. Ama ileri basarken sol a da basnca çapraz gitmesi herhangi bi arıza değildir diye düşünüyorum oyun kolu ayarlarını bi kontrol etmeni tavsiye ederim :) kolay gelsin

selamifurkan
26-03-2014, 13:56   |  #8  
OP Taze Üye
13 mesaj

Kol ayarlarında sorun yok hocamya.. Garantisi var sonuçta göndereyim illaki bşy yaparlar diye düşünüyorum sizce?

mehmet_93
26-03-2014, 14:01   |  #9  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

Bahsettiğim oyun ayarlarıydı. Şöyleki Fifa da klavyeden oynarken ileri ve sol a basınca çapraz koşması gibi bir durum sözkonusu. Senin Oyun koludada böyle bir durum var gibi geldi. Eğer ki koşmaya basarken sol a basınca hiç bi şey olmasa bozukluktur kabul ama tuş işlevini yerine getiriyor oyun ise onu ileri ve sol (yani çapraz) olarak yorumluyor gibime geldi.

selamifurkan
26-03-2014, 14:06   |  #10  
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Bahsettiğim oyun ayarlarıydı. Şöyleki Fifa da klavyeden oynarken ileri ve sol a basınca çapraz koşması gibi bir durum sözkonusu. Senin Oyun koludada böyle bir durum var gibi geldi. Eğer ki koşmaya basarken sol a basınca hiç bi şey olmasa bozukluktur kabul ama tuş işlevini yerine getiriyor oyun ise onu ileri ve sol (yani çapraz) olarak yorumluyor gibime geldi.

Hocam çapraz derken sola bastım diyelim sağa gitmiyor sola direk gitmek yerine sol çapraza gidiyor, sağ tarafta aynı şekilde. Bu çok sinir bozucu kontrol elden gidiyor gibi düşünün.

mehmet_93
26-03-2014, 14:20   |  #11  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

İlla göndercekseniz gönderin garantiye ama başka bir oyundada test ekmekde fayda var :) Çünkü ya sorunu anlamadım yada o dediğiniz bana normal geliyor  çünkü sizin oyun kolundaki koşma tuşunu bilgisayar klavyedeki ileri tuşu gibi algılıyorsa siz koşma +sol yapınca solçapraz a koşması doğal geliyor :)

selamifurkan
26-03-2014, 14:29   |  #12  
OP Taze Üye
13 mesaj

Normal değil işte abicimya :) hani diyelim koşarken direkt koşması lazım ama bu çapraza doğru koşuyor oyuncuda sorun yoksa kolda sorun var :D Tamam hocam size kolay gelsin gelişmeleri burdan aktarırım sizde bilgilenmiş olursunuz çok teşekkür ederim..

mehmet_93
26-03-2014, 14:32   |  #13  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
593 mesaj

:) :) kendimi biraz anlatışşız hissettim :) sorun kolda çıkmaz ise gülerim :) sonucu yazmayı unutmayın  sizede kolay gelsin

selamifurkan
26-03-2014, 15:04   |  #14  
OP Taze Üye
13 mesaj

Yok estağfurullah gayet güzel anlattınız onu demek istemedm bn :) Görüşürüz..