Lol kendiliginden kapaniyor

Omer7536
26-04-2017, 16:34   |  #1  
Omer7536 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaslar ..

bilgisayarimi yaklasik 1 yil once vatan bilgisayardan aldim asus x550jx modelidir laptopumu aldim ve yaklasik 8-9 aydir hic sorun vermedi lol oynuyorum baska hic bir oyun oynamiyorum .. bir keresinde oynarken birden oyun dondu gitti pc kapandi nedenini anlayamadim sonrasinda her oyunu actigimda 5-6. Dakikalarinda oyun kapaniyor neyse servise gonderdim anlattim. Bilgisayar evime sifir sekilde geldi yine denedim. bu sefer 30 fps den kipirdamiyor grafik, goruntu ve oyun goruntu ayarlari ile ugrastim yinede cozum yok yine ayni sekil. Ben w10 tekrar format attim bu sefer fps yuksek ama yine ayni nedenini bilmiyorum kapanmaya basladi ama fark ettigim bir kac husu var ..

1-bilgisayarimda hic isinma problemi yoktur

2-her seyin en guncel surumunu yukledim 

3-bilgisayarimin ozellikleri yeter de artar 

Bilgisayarimin fullscreen ayarini degistigimde fps degisiyordu ..

Alt+tab ile baska programa girip geri gelince degisme oluyor ..

lutfen yardimci olun kafayi yiyecegim garantisini bozmak istemiyorum neden boyle yapiyor .. ?

AtıfBuğra
05-08-2017, 00:49   |  #2  
AtıfBuğra avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
53 mesaj

İlk gönderdiğin vakitde yüksek ihtimal macun kremin bitmiştir.Şu anki durumunda lol'un içinde fps sınırlandırma dıye bır durum var onu kontrol et sen ne kadar ugrassanda oyunun fpsını arttıramassın. Birde hangı ekran kartı ıle calıstıgına bak ekstra koyulan ekran kartımı yoksa pcnın kendı ıcındekı ekran kartımı. Kendı ekran kartı ıse ondan dolayı kasma olmus olabılır