lol oynarken bilgisayar kapanması

kkleta
06-10-2015, 20:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

slmlar.

öncelikle bilgisayarımı tanıtayım.

işlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU  P8700 @ 2.53Ghz  2.53Ghz

Yüklü Bellek (RAM): 4,00 GB (kullanılabilir miktar 2,97 GB)

Sistem Türü : 32 bitİşletim Sistemi

bilgisayarımın modeli HP pavilion dv6 - 1238et

şimdi soruna gelelim. daha önce birçok sefer league of legends oynarken, grafikler orta seviyede oynarken, hiç sorun yaşamıyordum. lakin 2 ay önce yanı 2015 ağustosu başlarında bilgisayarım, özellikle aram modunda, 5 dakika oynadıktan sonra kapanıyor. hatta aram modunda 2-3 dakika sonra kapanıyor ve tekrar giriş yaptığımda oyuna girdiğim gibi kapanıyor.

bilgisayarımda windows 7 32bit kullanıyorum. siz tavsiye vermeden ben söyleyeyim. fanı temizlettim hatta yeni fan bile taktım. yan tarafından 220V ile çalışan extra bir fan da mevcut. parmaklarıma vurduğundan hasta olma tehlikesi yaşıyorum. 25 derece havada duruyor bilgisayar. daha doğrusu şöyle anlatırsam anlayacaksınız. league of legends haricinde wow, dota 2, gunz, gunz2, archeblade, heroes of the storm da oynuyorum ve kesinlikle bu oyunlarda bilgisayarım kapanmıyor.

kapanma sorunu şöyle bir sorun ki, laptop bilgisayar hani elektrikler kesilip gelir ya, aynı o şekilde kapanıyor. bilgisayarcım içini açıp baktı ve bir sorun görmedi. sizden yardım bekliyorum. uzmanlardan yardım bekliyorum.

kkleta
06-10-2015, 20:31   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

bilmek isteyenler için, termal macunu da değiştirdik. oyunu iobit uninstaller ile kaldırıp yeniden hatasız bir şekilde kurdum. hatta kalıntıları bile sildim kurmadan önce. format atmak haricinde herşeyi denedim ve format atmam çünkü formatlık bir sorun olsaydı diğer oyunlarda da aynı sorun olurdu. haksız mıyım?

Pollybear
14-12-2015, 17:59   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaslar bılgısayarınız oyun oynarken kapanıp kapanıp acılıyorsa 10 lıralık bır fan alın rahatınıza bakın eger sorun gıtmesse bıle bosuna olmuycaktır her bılgısayar (leptop) ıcın gereklı ve ucuz bır donanım tavsıye ederım