lütfen acil yardım laptopum kapanmıyor

hasanckan
11-03-2008, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar Asus F3SR200DR Core 2 Duo 2.00 GHz marka laptopum var.işletim sistemim vista.başlattan bilisayarı kapat komutunu verdiğimde bilgisayarın ekranı kapanıyor ama ışıkları yanık kalıyor.ancak güç düğmesine bir süre basılı kalınca tam kapanıyor. yardımcı olursanız sevinirim

Son Düzenleme: hasanckan ~ 11 Mart 2008 13:31
h@y@let
11-03-2008, 13:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Başlattaki pc yi kapat butonu pc yi uyku moduna geçirmeye ayarlı yan tarafındaki oktan bilgisayarı kapat komutu verirsen kapanabilir.

hasanckan
11-03-2008, 14:20   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM AYARI DEĞİŞTİREBİLİYOR MUYUM

h@y@let
11-03-2008, 14:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

Evet değiştirebilirsin denetim masasına gir ordan sistem ve bakıma tıkla gelen yerden güç seçeneklerine tıkla sol taraftan  ekranın ne zaman kapatılacağını seçin yazısına tıkla gelişmiş güç ayarlarını değiştiri tıkla gelen pencereden güç düğmeleri ve kapak yazısının sol tarafındaki artıya tıkla başlat menüsü güç düğmesi yazısına tıkla ayarı kapat olarak değiştir düzelir.

paluk
27-11-2008, 15:49   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

arkdaşlar merhaba.benimde laptopum (dell inspron 6400 core solo, win XP) kapanmıyor sorun şu:

bilgisayarı kapat seçeneğinden ya da power düğmesinden kapatınca bilgisayar kapanıyor normal bir şekilde fakat tekrar yeniden başlıyor.başlarken ilk olarak dell media direct ekranı geliyor sonra da açılıyr.kapatmak için elektrikden çekmek zorunda kalıyorum.önerileriniz nedir??

SAİNT
27-11-2008, 15:57   |  #6  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

değişik bir sorun paluk bence sistemi herşeye rağmen bi virüs taramasından geçir ve daha sonra arkadaşın yukarda vermiş olduğu yolu izlyerek ayarlara bi göz gezdir daha sonrasında en son olarak wake up ayarları var sen bios ayarlarını default seçimini etkinleştirerek kaydet ve çık.

paluk
01-12-2008, 23:47   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

virüs taramasından da geçirdim formatta attım ama sorun aynı..ben media directle alakası olduğunu düşünüyorum çünkü daha önce açılırken dell media direct ekranı gelmiyordu.ama şimdi başlarken dell media direct ekranı geliyor.ne alakası ola bilir?

paluk
03-12-2008, 10:48   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

başka fikri olan yok mu?
bilgisayarın içindeki kablolarla alakası olabilir mi?
lütfen yardım!

Batuhan Balta
23-02-2016, 01:20   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Sorunun kesin çözümü;

Batuhan Balta / @lordivbb / iyonbatuhan / batuhanbalta.pw

Sevgili arkadaşlar çözüm çok basit!
Sorunun kaynağı Intelin bir driverıdır.

İngilizce kaynaktan aldığım yazı;

Re: Sleep and Shutdown issues after upgrading to Windows 10

1. Download version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver.

2. Download the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package (http://download.microsoft.com/do ... /wushowhide.diagcab).
  3. Change the Windows Update Services setting from Automatic (Delayed Start) to Manual.

• In the Control Panel, select Administrative Tools and open Services.
    • Scroll down to Windows Update and double-click it to bring up its properties.
    • Click Stop to stop the service from running.
    • Change the Startup Type to Manual and click OK.

4. Install version 9 or 10 of the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. If you receive a dialog warning about replacing a newer version of the software, accept it.

• NOTE: You do NOT need to uninstall version 11 before installing version 9 or 10. The presence of some version of the driver is required in order to "upgrade" (or in this case downgrade) it.

5. Run the Windows 10 "Show or Hide Updates" Troubleshooter Package and hide updates to the Intel Management Engine Interface (MEI) Driver. (Doing so will block your system from automatically reinstalling or showing updates for version 11 of the driver.)
  6. Change the Windows Update Services setting from Manual back to Automatic (Delayed Start).
  7. Restart your computer.
  8. Rejoice! You can finally sleep and shut down again. 

Arkadaşlar ilk olarak https://downloadcenter.intel.com ... river-for-Intel-NUC indirip kuruyoruz.

Daha sonra Aygıt yöneticisini girip sistem aygıtlarını tıklayıp Intel Management Engine Interface i buluyoruz ve özellikler diyip sürücü numarasının 9.xxx neyse 9 la başladığına emin oluyoruz. Sorunumuz çözülmüştür! 
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer sorununuz çözülmez ise Biostan kaynaklanıyordur. En son bios sürümünü kurmayı deneyin.

3 ay bu sorunu yaşadıktan sonra çözümü yabancı bir sitede buldum. =) Umarım herkesin sorununu çözer.